Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - RSS-Ladyjin, Интервью Ладижинці мають змогу обирати сімейного лікаря

Ладижинці мають змогу обирати сімейного лікаря

Хоча Ладижин і не бере участі у пілотному проекті реформування медицини, містяни, за бажанням, можуть обрати сімейного лікаря. Та, за словами Петра Кулеші, в.о. завідувача поліклініки ЛТМО, таких бажаючих – одиниці.
- Все ж таки ладижинці надають перевагу дільничному терапевту чи педіатру, яких знають роками і довіряють їм здоров’я своє та дітей, - каже П.Кулеша.. – Тому лише небагато містян обрали сімейного лікаря.
Щодо дітей, то перевагу батьки надають педіатрам. І це правильно. Адже є велика різниця у лікуванні дорослого і маленького пацієнта.
Тим більше препарати і протокол надання допомоги для дорослого хворого та дитини зовсім різні.

На думку Петра Кулеші, щоб повністю перейти на сімейну медицину, потрібні роки.
- Одномоментно перекваліфікуватися, наприклад, із терапевта у сімейного лікаря, важко. Для цього потрібна багаторічна практика. А часу для цього немає. Якщо взяти спеціалістів нашої лікарні, то багато з них пенсійного віку. І їм треба дякувати і поважати за те, що вони працюють і допомагають людям. На жаль, у країні зараз складна ситуація із кадрами. Дефіцит складає до 20 тисяч фахівців лікарської справи. Це скільки років потрібно працювати вузам, щоб підготовити таку кількість спеціалістів. Тому на сьогодні фаховий лікар з повістки дня не знімається. Він є і залишатиметься ключовою особою надання допомоги населенню, - каже П.Кулеша.
Правда за останні роки Ладижинське ТМО поповнилося кількома молодими спеціалістами – стоматологом, офтальмологом, хірургом, підготовили лікаря-неонатолога.
До речі, у старій частині міста, протягом 10 років працює відділення сімейної медицини. Базова освіта у двох лікарів, які тут працюють, - педіатрія.
- У зв’язку з тим, що депутати Ладижинської міської ради не прийняли концепцію розвитку сімейної медицини з відповідною реорганізацією структури лікарні, то штатний розпис і принцип забезпечення населення медичною допомогою, який був до цього часу, залишається чинним.
Тобто, терапевти надають допомогу на дільницях, які за ними закріплені. Звичайно, навантаження більше нормативного – кількість населення на одного лікаря коливається від 2 тис. 600 до 3тис. 200.
Дільниці працюють у спареному режимі: перша зміна – 9.00 до 13.30, а потім – обслуговування хворих на дому; друга зміна – з 14.30 до 19.00, до прийому лікар працює на викликах,
- пояснює Петро Кулеша.
Якщо хтось із ладижинців із певної мотивації бажає змінити свого лікаря на іншого, він може написати заяву. Але при цьому потрібна згода того спеціаліста, якого людина обрала.
Джерело інформації: газета «Нове місто»
16 січень 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 619 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль