Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - RSS-Ladyjin, Интервью Ладижинці мають змогу обирати сімейного лікаря

Ладижинці мають змогу обирати сімейного лікаря

Хоча Ладижин і не бере участі у пілотному проекті реформування медицини, містяни, за бажанням, можуть обрати сімейного лікаря. Та, за словами Петра Кулеші, в.о. завідувача поліклініки ЛТМО, таких бажаючих – одиниці.
- Все ж таки ладижинці надають перевагу дільничному терапевту чи педіатру, яких знають роками і довіряють їм здоров’я своє та дітей, - каже П.Кулеша.. – Тому лише небагато містян обрали сімейного лікаря.
Щодо дітей, то перевагу батьки надають педіатрам. І це правильно. Адже є велика різниця у лікуванні дорослого і маленького пацієнта.
Тим більше препарати і протокол надання допомоги для дорослого хворого та дитини зовсім різні.

На думку Петра Кулеші, щоб повністю перейти на сімейну медицину, потрібні роки.
- Одномоментно перекваліфікуватися, наприклад, із терапевта у сімейного лікаря, важко. Для цього потрібна багаторічна практика. А часу для цього немає. Якщо взяти спеціалістів нашої лікарні, то багато з них пенсійного віку. І їм треба дякувати і поважати за те, що вони працюють і допомагають людям. На жаль, у країні зараз складна ситуація із кадрами. Дефіцит складає до 20 тисяч фахівців лікарської справи. Це скільки років потрібно працювати вузам, щоб підготовити таку кількість спеціалістів. Тому на сьогодні фаховий лікар з повістки дня не знімається. Він є і залишатиметься ключовою особою надання допомоги населенню, - каже П.Кулеша.
Правда за останні роки Ладижинське ТМО поповнилося кількома молодими спеціалістами – стоматологом, офтальмологом, хірургом, підготовили лікаря-неонатолога.
До речі, у старій частині міста, протягом 10 років працює відділення сімейної медицини. Базова освіта у двох лікарів, які тут працюють, - педіатрія.
- У зв’язку з тим, що депутати Ладижинської міської ради не прийняли концепцію розвитку сімейної медицини з відповідною реорганізацією структури лікарні, то штатний розпис і принцип забезпечення населення медичною допомогою, який був до цього часу, залишається чинним.
Тобто, терапевти надають допомогу на дільницях, які за ними закріплені. Звичайно, навантаження більше нормативного – кількість населення на одного лікаря коливається від 2 тис. 600 до 3тис. 200.
Дільниці працюють у спареному режимі: перша зміна – 9.00 до 13.30, а потім – обслуговування хворих на дому; друга зміна – з 14.30 до 19.00, до прийому лікар працює на викликах,
- пояснює Петро Кулеша.
Якщо хтось із ладижинців із певної мотивації бажає змінити свого лікаря на іншого, він може написати заяву. Але при цьому потрібна згода того спеціаліста, якого людина обрала.
Джерело інформації: газета «Нове місто»
16 січень 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 600 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль