Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - RSS-Ladyjin, Суспільство, Статьи Ладижанка виграла Вищий спеціалізований суд по стягненню середнього заробітку по день остаточного розрахунку.

Ладижанка виграла Вищий спеціалізований суд по стягненню середнього заробітку по день остаточного розрахунку.

Нарешті сталося. Крига скресла. На Вінниччині є перша справа у справі про стягнення середнього заробітку по день остаточного розрахунку. Якщо раніше суди першої інстанції та апеляційної інстанції відмовляли у задоволенні таких позовів мотивуючи це в основному порушенням тримісячного строку позовної давності звернення в суд, то відтепер у всіх працівників, яким роботодавець не виплатив заробітної плати, є реальний шанс виграти судову справу та стягнути середній заробіток за весь період роботи.
Для непосвячених слід пояснити суть питання, щоб було зрозуміло з чим ми маємо справу.
Якщо вам приміром роботодавець не виплатив заробітну плату і при звільненні не провів повного розрахунку і не робить цього дуже довго, то в Кодексі законів про працю України передбачено за це санкції, - це право робітника стягнути середній заробіток за весь період затримки. До цього часу суди в основному відмовляли з однієї причини, - позивач пропустив тримісячний строк звернення до суду. На думку судів відлік строку починався з дня звільнення працівника з роботи, а тому виграти такі справи було практично нереально.
В нашому випадку з 14 колишніх працівників ДП «ЕКСТРА», які звернулися в суд з позовами про стягнення заробітної плати, компенсації та середнього заробітку по день остаточного розрахунку до Вищого спеціалізованого суду України з цивільних та кримінальних справі дійшло тільки двоє працівників, і в одному випадку таки вдалось виграти справу. Вищий спеціалізований суд скасував рішення Ладижинського міського суду та Апеляційного суду Вінницької області та направив справу на повторний розгляд мотивуючи це тим, що строк звернення до суду починається з дня фактичного розрахунку. Вчора 25 грудня Ладижинським міським судом було враховано висновки Вищого спеціалізованого суду та задоволено позов тим самим було стягнуто середній заробіток по день фактичного розрахунку з ДП «ЕКСТРА».
Екстра вже пообіцяла оскаржити рішення в апеляційному порядку, а тому найближчим часом дану справу ще має розглянути і апеляційна інстанція, але вже зараз можна сказати, що шанси на те, що рішення Ладижинського суду залишиться в силі і працівник заводу отримує суму, яка в 5 раз перевищує суму невиплаченої заробітної плати є досить великі.
Наведемо приклад. Ви звільнились з підприємства, а вам не виплатили певну суму заробітної плати і розрахувались через рік. Ваша середня заробітна плата складає 1200 грн., а тому ви реально можете стягнути з роботодавця по день остаточного розрахунку майже 15 тисяч гривень.
Погано це чи добре? Для роботодавця не дуже, позаяк ваш позов – це серйозний пресинг на підприємство, але для вас – це реальна можливість не тільки отримати заробітну плату, а і досить ефективний спосіб захистити свої права.
Можна сказати із впевненістю, що справа ладижанки є непересічною в судовій практиці, адже дає реальну можливість покарати роботодавця та привчити до того, що Закон потрібно виконувати. Для Ладижина це стосується в першу чергу ДП «ЕКСТРА», Ладижинської виправної колонії № 39 та Ладижинського заводу силікатної цегли, де особливо гостро стоїть проблема невиплати заробітної плати.

Представник інтересів працівників ДП "ЕКСТРА" Андрій Скакодуб

До вашої уваги рішення суду у даній справі:
http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/4400_image002.jpg

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/9619_image004.jpg

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/1220_image006.jpg

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/6209_image008.jpg

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/7941_image010.jpg
26 грудня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1549 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль