Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - RSS-Ladyjin, Суспільство, Скандалы, Статьи В Ладижині використовується праця засуджених

В Ладижині використовується праця засуджених

http//i.obozrevatel.ua/8/1241667/916871.jpg30 осіб, які відбувають покарання у Могилів-Подільській виправній колонії № 114, проходять реабілітацію на «Переробному комплексі» ТОВ «Вінницька птахофабрика», що поблизу Ладижина.

Про це повідомило радіо Лада ФМ у вечірньому випуску новин вчора 30 вересня.

За словами головного спеціаліста із зв'язками з громадськістю та ЗМІ обласного управління Державної пенітенціарної служби Ірини Шаповалової, договір про працевлаштування засуджених був укладений між підприємством та виправною колонією № 114.

При цьому термін дії договору та загальна кількість засуджених, які візьмуть участь в програмі реабілітації, пенітенціарна служба не повідомила.

«Поряд з господарською діяльністю установ виконання покарань, існує такий вид працевлаштування засуджених, як контрагентські об’єкти. Контрагентські об’єкти передбачають працевлаштування засуджених на договірній основі на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності, за умови забезпечення нагляду за ними. Відповідно до норм діючих нормативно-правових актів між Могилів-Подільською ВК № 114 та зазначеним підприємством було укладено договір про працевлаштування засуджених. На сьогодні на об’єкті працюють 30 осіб. Це засуджені з місця соціальної реабілітації»,-
сказала у ексклюзивному коментарі для Lada.FM, Ірина Шаповалова.

Говорячи про роботу таких виправних центрів, перший з яких вже було створено в місті Ладижин, слід згадати бердичівські події двохрічної давнини.

В жовтні 2011 року 32-річний житель м. Києва, який відбував покарання у Бердичівському виправному центрі під час виконання господарських робіт за межами установи самовільно залишив місце перебування і вийшов у місто при цьому зґвалтувавши та вбивши 10-річну дівчинку.

Цей випадок викликав серйозні дебати в Бердичеві, громадськість тоді вимагала заборонити створення таких центрів.

Директор «Переробного комплексу» Олексій Шевченко підтвердив факт залучення ув’язнених зазначивши:

«Так, пенітенціарна служба абсолютно вірно підтвердила вам інформацію. В рамках нашої соціальної політики, в тому числі реабілітації цих людей, адаптації їх до суспільства, в нас укладений договір з колонією. Вони нам дають людей, які самі бажають адаптуватися до подальшого життя. Засуджених за не важкі якісь злочини, ну всі в житті роблять помилки. Вони мають бажання адаптуватися, заробити якісь кошти, і вони в нас працюють. Проживають на «Дубраві» в окремому приміщенні. Вони з конвоєм – це обов’язкова умова держави. І за тиждень ще жодного інциденту не було».

Відповідаючи на запитання журналістів Lada.FM по телефону, Олексій Шевченко зауважив:

«Це пробна партія, далі буде зрозуміло. Вимоги до цих людей такі самі, як і до інших наших працівників. Тобто вони повинні виконувати усі правила внутрішнього розпорядку:санітарія, гігієна, дисципліна, та виконувати виробничі завдання. Все. І при проживанні відсутність будь-яких інцидентів. Сьогодні ці правила виконуються».


Однією з причин такого кроку керівництво підприємства пояснює тим, що ладижинці не дуже охоче йдуть на роботу на «Переробний комплекс». З іншого боку, за словами Олексія Шевченка, в районах Вінниччини є багато бажаючих працювати на підприємстві, проте транспортування робочої сили на значні відстані обійдеться в кругленьку суму. Як альтернатива - використання праці ув’язнених.

«Ми привозимо з Немирова до себе людей. Це не проблема. Там черга до нас записана вже на, як мінімум, місяць наперед по набору персоналу. Тобто в нас, як роботодавців, немає проблем з роботою персоналу. Але ці люди також мають бажання працювати, вони мешкають в межах Ладижина, чи за межами міста – у «Дубраві», і у нас мінімальне транс-плече доставки. Це теж впливовий фактор»,
- підсумував директор «Переробного комплексу» ТОВ «Вінницька птахофабрика» Олексій Шевченко.

В лютому « Ладижинська газета» з посиланням на Ладижинський міський центр зайнятості повідомляла, що на підприємствах Нашої Ряби працює всього 406 ладижинців.

Минулого року колишній народний депутат України Анатолій Матвієнко повідомляв про те, що Наша Ряба може забрати „Подільський Артек”, аби перетворити його на гуртожиток для дешевої робочої сили: або в’єтнамців, або китайців…
Тоді народний депутат України звернувся до Президента України та голови обласної державної адміністрації та отримав тривожну звістку, що школа, яка була в комплексі у «Подільському Артеці» - передана до відділу освіти і вже має бути приватизована під гуртожиток, але минулого року ці процеси було зупинено.
На сьогодні впритул до рябівського гуртожитку функціонує дитячий табір «Подільський Артек» та Ладижинський інтернат, де працює багато жінок.
Існування цих закладів чомусь не було враховано Нашою Рябою та пенітенціарною службою при створенні виправного центру.
Хто буде нести відповідальність у випадку, якщо ситуація вийде з-під контролю? Наша Ряба? Пенітенціарна служба? Ладижинська влада чи Тульчинська? На ці питання слід шукати відповідей вже сьогодні, бо завтра буде вже пізно.
На одне питання можна дати відповідь вже сьогодні. Двох, п’яти або дев’яти тисяч робочих місць Наша Ряба не створила для міста. Більшість людей вже знає про каторжні умови роботи на цій «європейській кампанії», тому працювати на Рябі ніхто не бажає, крім засуджених…

Джерело: Соціальна адаптація. МХП на новому заводі в Ладижині використовує працю засуджених
http://lada.fm/2013/09/30/ladyzhyn-mhp-zavod-zasudzheni.html

Читайте також:

Бердичівське звірство заслуговує на найвищу міру покарання
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/024956/

В філіях Нашій Ряби в Ладижині панують феодальні закони
http://lad.vn.ua/rss-ladyjin-news-skandaly/v-filiyah-nashii-ryabi-v-ladizhini-panuyut-feodalni-zakoni.html

Тільки 406 ладижинців працюють на "Рябі"
http://ladgazeta.org.ua/miscevi-novyny/podiji/1080-tilky-406-ladyzhynciv-pracjujut-na-qrjabiq

Анатолій Матвієнко про пільги, жах від "Нашої Ряби" та Верховну Раду
http://ladgazeta.org.ua/miscevi-novyny/vlada/584-anatolij-matvijenko-pro-pilgy-zhah-vid-qnashoji-rjabyq-ta-verhovnu-radu
1 жовтня 2013 | | Автор:Arhip | Переглядів: 2171 Коментарів: 5
Написав: Ніна 1.10.2013 - 21:27
На доставку людей з навколишніх сіл до робочого місця в Нашої рябі немає, а на утримання конвою,, харчування та проживання засуджених Є??? Хіба це дешевше?
Написав: Маша 1.10.2013 - 21:40
Конвой скорее всего за счёт государства. Хоть они и преступники, но это живые люди, и пусть лучше они работают: и им на полузу и обществу.
Написав: Василь 2.10.2013 - 02:41
Це пробна партія... Партія ПРОБНА, що це за партія ,про котру щось не чув. Пробною партією може бути якийсь товар, але не ГРУПА ЛЮДЕЙ.
Написав: Богдан 2.10.2013 - 08:54
Неужели там такая жопа, что берут зеков на перевоспитание? Они привыкшие? Драконовские условия работы? А как-же местное население? Как жители там работают-мучаются?! Холопам деваться некуда?!!! (((
Написав: Giga 2.10.2013 - 09:00
Что, работать там уже
никто не хочет!?
Ахахах! Правильно,
зэки НЕ будут
жаловаться на
невысокую зарплату и
условия труда. А до
нечеловеческого
отношения они и так
привыкли. Сколько лет
работал "Зернопродукт"
в Ладыжине и
нареканий на
руководство не было!
И двух лет не
проработал
Перерабатывающий с
крымчанами, и людей
туда не могут загнать
никак! Никакие
деньги не перекроют
ежедневного хамства
и трехэтажных матов
от руководства!!!!
Концлагерь какой-то!
Мне кажется, что
сначала их нада учить
общатся с людьми, а
потом ставить на
руководящие
должности.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль