Вінниччина політична

Вінниччина політична події та судження

Петро Порошенко, Новини

 

Регіонали не хочуть пускати Порошенка у комітет по співпраці з Європою

http//gazetavv.com/uploads/files/intv/main/im4042_img.jpgВчора, 3 квітня, комітет Верховної ради з питань євроінтеграції зробив останню спробу сформувати комітет парламентського співробітництва (КПС) Україна-ЄС. Народний депутат Віктор Балога, чиє членство в КПС оскаржувала Партія регіонів, поступився своєю квотою Петру Порошенку (обидва – позафракційні). Втім, це не зняло протиріччя – пише «Коммерсантъ Украина».

Посперечавшись три години, депутати визнали нездатність ухвалити якесь рішення. Сьогодні, як стало відомо виданню, рішення про КПС одноосібно прийме спікер парламенту Володимир Рибак.

Конфлікт, пов’язаний з формуванням КПС, триває з початку січня. Партія регіонів (ПР) і опозиція розійшлися в думці про принципи підрахунку квот. 10 січня комітет прийняв рішення, згідно з яким ПР отримує сім місць у КПС. Пізніше партія влади заявила про незаконність надання місця позафракційному Віктору Балозі і зажадала збільшити її квоту до восьми чоловік (див. “Комерсант” від 7 і 21 березня).

Вчорашнє засідання почалося з тривалою бурхливою перепалки депутатів від влади та опозиції, які звинувачували один одного в зриві європейської інтеграції. “А що, вже зірвали інтеграцію? Я думав, що нам над цим ще працювати і працювати”, – втрутився в дискусію єдиний представник Компартії в комітеті Микола Дзарданов.

Головною новиною стала пропозиція замінити в складі КПС Віктора Балогу на Петра Порошенка. Останній представив підписи більше 20 позафракційних депутатів про висунення його кандидатури: “Я збирав ці голоси для Балоги, але він своєю рукою написав, що просить передати квоту Петру Порошенку, тобто мені”.

“У позафракційних немає права висувати представників у КПС”, – тут же заперечила секретар комітету Олена Нетецька (ПР). “Я дуже поважаю і ціную Порошенка і була б рада, якби опозиція передала йому свою квоту. Проте я наполягаю, щоб комітет прийняв рішення, запропоноване Партією регіонів”, – підтримала її перший заступник глави комітету Ірина Бережна (ПР).

Суперечка народних депутатів розгорівся з новою силою – вони взялися пояснювати один одному і запрошеним експертам принцип підрахунку квот. “Нам Компартія передала надлишок квоти – 15 сотих, якщо додати її до нашої квоти, її необхідно буде округляти до восьми чоловік”, – розповіла пані Бережна.

“Ви хочете за допомогою 0,15 забрати нашу квоту в 0,96? Якого біса? Це не ваше місце в КПС! Хочете передавати – передавайте своє!”, – Емоційно відреагував Петро Порошенко. “Нехай КПУ приєднається до ПР! Станете однією фракцією і тоді ви будете передавати свої частки”, – додала Ірина Геращенко (УДАР).

Голова комітету Григорій Немиря (Батьківщина) спробував заспокоїти колег. “Прошу вас по доброму ставитися один одному. Ми ж … – він на секунду замислився, підшукуючи аргумент, – ми ж депутати Верховної ради!”. Втім, на його колег це не вплинуло – вони продовжили сперечатися, при цьому звинувачення на підвищених тонах звучали з обох сторін.

Коли тривалість засідання перевалила за три години, депутати визнали, що компроміс не буде знайдений. “Давайте зафіксуємо, що комітет нездатний ухвалити якесь рішення”, – запропонувала Юлія Льовочкіна (ПР). У результаті Григорій Немиря поставив на голосування питання про перегляд складу КПС, а депутати від ПР в знак протесту вийшли із зали, зірвавши кворум.

Питання про КПС більше не буде виноситися на розгляд комітету, зізнався в бесіді з “Комерсант” пан Немиря. “Спікер Володимир Рибак має намір ухвалити рішення вже в четвер, така домовленість з ним досягнута. Мені залишається проінформувати його, що сьогодні ми знову ні про що не домовилися”, – пояснив глава комітету.

За інформацією “Комерсант”, перед прийняттям рішення пан Рибак проведе переговори з Григорієм Немирею та Петром Порошенком, до яких, ймовірно, приєднається лідер фракції ПР Олександр Єфремов.

Джерело: http://vinnitsaok.com.ua/rehionaly-ne-hochut-puskaty-poroshenka-u-komitet-po-spivpratsi-z-evropoyu-88493.html

    Додайте коментар:

 
Ім'я (обов'язково)
Email: (обов'язково)
captcha

Теги форматування

Смайли
 
 

Остання бійка першої сесії- постраждала ялинка
16.12.2016 Pharme330: Hello! cdegcbb interesting cdegcbb site! I'm reall...
Власний погляд 07.02.13: Григорій Калетнік
16.12.2016 Pharmg659: Hello! deeddef interesting deeddef site! I'm reall...
Остання бійка першої сесії- постраждала ялинка
21.04.2014 Pharma104: Hello! dgkabdf interesting dgkabdf site! I'm reall...
Вінницький депутат блокує Верховну Раду
21.04.2014 Pharmg530: Hello! bddgfbc interesting bddgfbc site! I'm reall...
Григорій Заболотний поки що не вніс жодного законопроекту та депутатського запиту
15.01.2013 Олег: Славко, а я не лише про Ладижин, мені за всю держа...
Група Порошенка підтримала Соркіна заради стабільності національної валюти
14.01.2013 111: "Тому ми підтримали призначення Ігоря Соркіна...
Григорій Заболотний поки що не вніс жодного законопроекту та депутатського запиту
12.01.2013 Олег: Брехня у всьому. А може не брехня а пофігізм?Ладиж...

Коментарі повністю >>

Голосування

** Яку парламентську партію ви підтримуєте? **
Описание: Яку парламентську партію ви підтримуєте?
Партію регіонів (11)
Батьківщину (16)
КПУ (4)
УДАР (7)
Свобода (45)
Жодну (34)
Не знаю (2)

Всі результати

Найбільш коментовані

» ВИЩИЙ СУД ПОЗБАВИВ МАНДАТІВ ДВОХ ДЕПУТАТІВ
Коментарів 0, останній - 16.02.13
» Чечетова непокоять шкарпетки свободівців
Коментарів 0, останній - 11.01.13