Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Культура, Топ-5 Представник громади Ладижина Андрій Скакодуб став ініціатором створення історико-культурного заповідника «Батіг»

Представник громади Ладижина Андрій Скакодуб став ініціатором створення історико-культурного заповідника «Батіг»

У наш час особливого значення набувають проблеми збереження історичної спадщини
існуючих об'єктів та можливість їх відновлення. Повага до української історії, збереження українських традицій сприятиме відродженню духовності та збереженню самобутності українського народу.

Саме тому заслуговують на повагу люди, які знають справжню історію України усвідомлюють яка велика кількість людей боролась за те, щоб Україна стала незалежною та закликають інших пам’ятати минуле.
Так, у селі Четвертинівка Тростянецького району знаходиться пам'ятка місцевого значення «Поле Батозької битви», до складу якої входять унікальні історичні і природні місця, що потребують захисту, охорони і благоустрою із боку держави як об’єкти історичної, культурної і природної спадщини.

Ще донедавна, історична пам’ятка була несправедливо забута, на тлі повсякденної культури. Але, ситуація докорінно змінилася після наполегливої праці місцевих активістів, зокрема ладижинця голови літературно-мистецького об’єднання «Стожари» Андрія Скакодуба, відомого своїми націоналістичними поглядами та шанобливим ставленням до історії українського народу.

Завдяки зусиллям ладижинського активіста вдалося розпочати масштабний проект – створення історико-культурного заповідника «Батіг», який по праву може претендувати на звання історичної пам’ятки національного значення.

Як виникла ідея створення історико-культурного заповідника, що вже зроблено та які плани ще попереду Андрій Скакодуб розповів під час виїзного засідання оргкомітету з вивчення питання щодо створення історико-культурного заповідника «Батіг» у селі Четвертинівка.

- Ініціатива виникла у нас в липні минулого року після поїздки по Шевченківських місцях у якій взяли участь поети з п’яти районів Вінницької області у 2012 році. Нам здалось несправедливим, що Вінницька область обмежена в плані національних серйозних музеїв. Битва під Батогом заслуговує на те, щоб ми, як нащадки тих українців що перемогли в цій битві, увіковічили пам'ять про неї.
- Крім того, створення історико-культурного заповідника «Батіг» сприятиме розвитку туризму у Тростянецькому районі, -
розповів пан Андрій.

Коли ідею почали втілювати у життя, було створено оргкомітет до складу якого у той час увійшло 24 особи. В основному це були учасники літературно-мистецьких об’єднань «Джерело» Тростянецького району, «Оберіг» Тульчинського району та ладижинських «Стожарів», ГО «Ладижинська громадська рада», партія «Свобода», Українське реєстрове козацтво, а також краєзнавці, митці та такі відомі люди, як Андрій Мохник, Олександр Бригинець, Анатолій Матвієнко, Анатолій Матвійчук, Володимир Яворівський, Сергій Пантюк.

За словами Андрія Скакодуба, доводилося чути критику зі сторони управління культури щодо надання історико-культурному заповіднику саме статусу національної пам’ятки. Але, на думку активістів переможна Битва під Батогом гідна носити це почесне звання.

- Кінцева мета нашого проекту якої ми прагнемо, і не важливо скільки років вона займе, щоб історико-культурний заповідник «Батіг» мав статус національного, - зазначив Андрій Скакодуб.

Наразі процес створення історико-культурного заповідника «Батіг» вже розпочато. Вся інформація щодо проведеної роботи висвітлюється в засобах масової інформації.

- Нами, на волонтерських засадах, було створено сайт де ми збираємо та висвітлюємо всю інформацію що стосується цієї теми. Наша сторінка популярна не лише в Україні, а й за її межами. До нас на зв'язок виходять люди – цікавляться, дають цікаву інформацію та поради, - розповідає Андрій.

В рамках проекту в селі Четвертинівка планується проведення Всеукраїнського пленеру скульпторів. Перемовини із обласною спілкою скульпторів і Реєстровим козацтвом показали, що скульптори згодні попрацювати тиждень або два в Тростянецькому районі безкоштовно і подарувати майбутньому національному історико-культурному заповіднику свої культурні композиції.

Отже, створення історико-культурного заповідника «Батіг» - це благородна справа яка об’єднала навколо себе ініціативних, патріотично налаштованих представників громади, які зроблять все, аби історична пам'ять про Битву під Батогом не згасла ніколи.

5120_a1.jpg (84.05 Kb)
8017_a2.jpg (212.53 Kb)1971_a3.jpg (250.6 Kb)
21 грудня 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 628 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль