Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Культура, Топ-5 Олена Яворська: Блискуча перемога українського війська у Батозькій битві не має аналогів у світовій історії

Олена Яворська: Блискуча перемога українського війська у Батозькій битві не має аналогів у світовій історії

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/7382_sol.jpg

У селі Четвертинівка Тростянецького району знаходиться пам'ятка місцевого значення «Поле Батозької битви», до складу якої входять унікальні історичні і природні місця, що потребують захисту, охорони і благоустрою із боку держави як об’єкти історичної, культурної і природної спадщини.

Ще донедавна, історична пам’ятка була несправедливо забута, на тлі повсякденної культури. Ситуація докорінно змінилася після наполегливої праці місцевих активістів, зокрема ладижинця голови літературно-мистецького об’єднання «Стожари» Андрія Скакодуба, відомого своїми націоналістичними поглядами та шанобливим ставленням до історії українського народу.
Ініціативу створення історико-культурного заповідника «Батіг» підтримали на обласному рівні створивши ініціативну групу яка розпочала свою роботу. (До речі, використання офсетного друку для публікації інформаційних проспекті та матеріалів є запорукою високоякісної друкованої продукції, приклади якої представлені на сайті Типография Б+ в Краснодаре )

Про вклад у загальну патріотичну справу Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля» розповіла голова асоціації - Олена Григорівна Яворська, під час виїзного засідання оргкомітету з вивчення питання щодо створення історико-культурного заповідника «Батіг» у селі Четвертинівка.

Олена Григорівна розповіла, що асоціація «Зелений світ Поділля» розпочала підготовчі роботи необхідні для створення історико-культурного заповідника «Батіг» з 2010 року.
У Четвертинівці працювала міжнародна ботанічна експедиція результатом роботи якої стала публікація англійською мовою у європейському натуралістичному журналі опублікована у вересні 2014 року. У науковій роботі описано трав’янисті та водні екосистеми території Четвертинівської сільської ради. Серед них є одна абсолютно унікальна – вперше описана на території України.
- І ця публікація, завершення цих досліджень дають нам сьогодні підстави готувати клопотання про створення на берегах Південного Бугу в районі Четвертинівської сільської ради заказника місцевого значення, який би продовжував собою комплекс історико-культурного заповідника «Батіг», для того щоб підвищувати рекреаційний матеріал цієї зони, - зазначила Олена Яворська.

Оскільки екологічна асоціація «Зелений світ Поділля» займається не лише природною зоною, а й історичною спадщиною Олена Яворська висловила загальну думку всіх активістів стосовно історико-культурного заповідника:
- Ми вважаємо, що сьогодні потреба у створенні цього заповідника як культурної установи загально-державного значення особливо зросла в зв’язку з тими трагічними подіями, фактично війною на сході України, яка зараз відбувається. Ми знаємо - виживає і перемагає та нація, яка вміє пам’ятати і оцінювати героїв-переможців. Історико-культурний заповідник «Батіг» може стати абсолютно унікальним, адже у Батозькій битві українське військо отримало не просто перемогу, а блискучу перемогу аналогів якої в світовій історії я знаю тільки три, це - Битва під Канами, Батозька битва і Яссько-Кишинівська операція, коли саме за рахунок блискучого військового маневру вороже військо було повністю розбите.

Враховуючи унікальність та важливість Батозької битви та її пропагандиське значення для збереження та вшанування української історії маємо зробити все можливе, щоб історико-культуний заповідник «Батіг» прикрасив собою землі Поділля та розповів нашим нащадкам про незламність українського народу.
19 грудня 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 581 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль