Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Культура Микола Шерник: «Саме Небесна Сотня відкрила нову еру України!»

Микола Шерник: «Саме Небесна Сотня відкрила нову еру України!»

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/7099_shernik.jpg

У першу річницю Революції Гідності, на Фонтанній площі, в Ладижині, згадували Героїв Небесної Сотні, загиблих під час протистоянь у столиці минулої зими та тих хто поліг на Сході України від рук зовнішнього агресора.

Близько сотні ладижинців зібралися цього дня біля Дошки пам’яті Героїв. Активісти прийшли щоб згадати криваві події та висловити слова великої поваги до подвигу українських патріотів, які рішуче стали у боротьбу за незалежність України, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя.

До слова запрошувались представники громади Ладижина – Юрій Нагорний, Оксана Денисюк, Микола Шерник, безпосередні учасники Майдану - Микола Пасічник та Ярослав Станкевич.

Нікого не залишила байдужим промова ладижинського поета члена літературно-мистецького об’єднання «Стожари» та активного майданівця - Миколи Шерника, який зумів до глибини порушити серця присутніх, змусив замислитися над сьогоденням.

«Я знаю, що у людини у серці природою закладено біль і радість. Знаю, що крім болі і радості, у серці є місце для святості, - розпочав Микола Шерник. - Але, так склалося, що біль і радість природою дається, а святість самою людиною. І сьогодні, всі хто прийшов вшанувати світлу пам'ять Небесної Сотні – сформував в своєму серці цю святість. Хотілося б, щоб ця святість лишилася у серці кожного назавжди.
Я вірю в те, що прийдуть такі часи, коли біля Небесної Сотні стоятимуть всі - від маленького до великого і берегтимуть цю пам'ять. Тому що саме Небесна Сотня стала тим могутнім прутиком який склався у мітлу, що вимітала те сміття, котре засіло в соціальному, політичному, культурному, медичному та всіх сферах нашого життя. Так! Ціною власного життя, вони вимітали оце сміття!
Але, чіпляє в серці біль… Боляче, що нас сьогодні ці події мало чому навчили. Ми якось сприймаємо сьогоднішні події, які нависли над нашою Україною, по-різному. Повірте мені, жоден українець, ні група українців, ні все населення, ні сама країна не дала жодних підстав для того, щоб так підло поступитись Москві з Україною. Це більше ніж ганьба!
Але, здавалося, що це нас об’єднає і ми зміцнимося. Але ні… Сьогодні дехто не знайшов у своєму серці святості і не прийшов сюди. А сюди потрібно йти по велінню свого серця - якщо ти любиш свою країну.
Я вірю, і ви зі мною погодитися, що саме Небесна Сотня відкрила нову еру України. І тому вона така неспокійна, жалісна та болюча. Сьогодні ми гарно знаходимо слова! Але на жаль погано поєднуємо їх з практикою. А так хочеться, щоб гарні слова поєднувалися із практикою.
Знаєте, неможливо по природі людській лягти спати з думкою про те, що люблю Україну, люблю народ, пишаюся свою національністю і стати саме такою людиною. Важко змінити себе та змістити свою мораль. Але скажіть мені будь-ласка, що є сильніше за саму людину на цій планеті? Лише людина! Я знаю що хотіння – це лопата, яка відкопує талант. І якщо ми захочемо, ми все зможемо зробити. Сьогодні Україні ой як потрібно об’єднатися – об’єднатися думками, об’єднатися словами, об’єднатися навіть пам’яттю про цих хлопців. Вони дивляться на нас, тільки з потойбіччя, дивляться тому, що вони вірять в нас. Вони знають, що ми згуртуємо свої можливості, свої дії і доведемо ту справу, заради якої вони полягли.
Сьогодні Україну можна представити як віз. Ми б’ємо батогом воза, а коні, які тягнуть не туди, чомусь ми не б’ємо. Будьмо реалістами, зважаймо одне одного і знаймо, що крім нас з вами наша Україна нікому не потрібна. Вона потрібна нам тому що за плечима нашими діти, онуки, яким ми бажаємо жити краще ніж ми, вільніше ніж ми.
Ми сьогодні зібралися біля Небесної Сотні, бо ми хочемо жити вільно, ми не хочемо щоб нас принижували – ні морально, ні психологічно, ні політично, ні соціально. Ми хочемо бути вільними у всьому. А це говорить про те, що у нас є великий фізичний, трудовий і розумовий ресурс. Ми здатні все дати Україні, але ми не можемо цього зробити по одній причині – немає єдності між нас.
Задумайтесь над цим буд-ласка. Подивіться один на одного зовсім по-іншому і знайте, що ми громадяни однієї країни – ми люди одного човна. Одні веслами гребуть, другі дивляться куди плисти, треті іншу роботу виконують. Але ми єдині у цьому човні і ми мусимо прийти до берега з перемогою. І я вірю – перемога буде за нами. Бо за нами стоїть Господь Бог – найвища сила. Слава Україні!»


Ще довго лунали на мітингу слова пошани і вдячності на адресу полеглих Героїв. Холодний лютневий вечір поступово окутував місто. А у цей час, на небі сяяли сотні зірок і найяскравіше серед них сузір’я Небесної Сотні.
26 лютий 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 444 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль