Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Интервью, Топ 3-А, Відео, Топ-5 Громадські екологи зробили заяву з приводу вирубки лісів навколо Ладижина

Громадські екологи зробили заяву з приводу вирубки лісів навколо Ладижина

Голова ради управління ГО "Ладижинська громадська рада" Андрій Скакодуб, його заступник Юрій Васільєв та голова ГО "Народний центр екологічного контролю" Володимир Катеринич прокоментували ситуацію, що склалася навколо вирубки лісу в Ладижині та на його околицях.

В Ладижині нещадно вирубують ліс – під бензопилу попадають нібито «хворі дерева», хоча насправді, складені на багатотонних вантажівках, 30-40-річні дуби мають досить гарний вигляд.

У той же час, поряд з товстелезними пеньками, можна побачити тоненькі сухостійні дерева, які не впали в око заготівельникам і лише мовчки, похмуро спостерігають за законним беззаконням «власть імущих».

Як відомо, ліс – хороший бізнес і щоб збагатитися, спритники не гребують нічим, навіть здоров’ям нації. Адже відомо, що ліс – це легені планети. А враховуючи несприятливу екологічну обстановку в Ладижині, нам ці легені, ой як потрібні.

Тож, люди б’ють на сполох. Куди дивиться поліція, громадські організації, влада? Відреагував на вирубку лісів навіть комунальний тижневик «Нове місто», відомий своєю провладною позицією.

«Чи є вихід?» - питає не то у себе, не то у людей «Нове місто». «Звичайно, є.» - тут же й відповідає. Виявляється функцію охорони лісів має взяти на себе сама громада, яка повинна збільшити кількість заповідних територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

Втім, громадські екологи навряд чи зможуть самостійно протистояти лісовій мафії, впевнений голова ради управління ГО "Ладижинська громадська рада" Андрій Скакодуб.

- Наші організації «Ладижинська громадська рада» і «Народний центр екологічного контролю» вже кілька років ведуть моніторинг за станом лісів навколо Ладижина. Масова вирубка лісу почалася ще минулої зими, - говорить Андрій Скакодуб. - При чому це не браконьєрська вирубка, а на державному рівні. Лісова мафія маючи всі дозвільні документи розробила чіткий алгоритм знищення лісових запасів, тому боротися з цією машиною потрібно усім разом, і якщо хтось думає, що громадські екологи самотужки зможуть подолати це ганебне явище, то він помиляється.

Крім того, як показує практика, ладижинські чиновники, до "екологів за покликанням, а не за паперами" прислухаються неохоче. Так, питання незаконної вирубки лісів в Ладижині піднімалося активістами ще навесні 2015 року під час круглого столу ініційованого ГО «Ладижинська громадська рада» за участі представників Вінницької обласної ради та багатьох обласних керівників. До цього Ладижинською громадською радою бул адресовано звернення до голови Вінницької обласної ради з приводу екологічних проблем в Ладижині. Серед інших питань ставилось також питання вирубки лісу навколо Ладижина. Ладижинській громадській раді вдалось привезти в Ладижин багатьох функціонерів від яких залежить питання екології, але місцева влада не тільки звела нанівець всі зусилля, але навіть посприяла тому, щоб резолюцію круглого столу було провалено на сесії обласної ради.

Втім, рік тому, на такі зауваження міський голова Ладижина Валерій Коломєйцев лише посміхнувся, назвавши їх наклепом, а на круглий стіл було навіть забезпечено явку лісника, який мав влаштувати скандал за посягання на свою честь і гідність. Та і комунальна газета "проїхалась" по організаторам круглого столу, які необгрунтовано пишуть листи та повідомляють про незаконну вирубку лісу.

- Рік тому, міський голова, разом із лісником, нас висміяли і говорили що ми наклепами займаємося, і звинувачуємо чесних працівників лісного господарства у незаконній вирубці лісів, - розповідає Андрій Скакодуб. - Це ще було минулого року, у той час, коли масштаби цієї проблеми не були настільки серйозними. І якби тоді, на круглому столі, де були присутні обласні чиновники, звернули увагу на це, я впевнений, що на сьогоднішній день ситуація була б кардинально іншою.

На думку Андрія Скакодуба, персональну відповідальність, на сьогоднішній день, за ситуацію з вирубкою лісів, несуть працівники лісових господарств, які поставили цю справу на потік, а також міський голова, який повністю проігнорував перші сигнали активістів.

Підтверджує слова Андрія Скакодуба і голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич.

- Ще рік тому, ми, разом з активістами, у цьому лісі фіксували вирубку дерев. При чому сухостій залишався в стороні непоміченим. Натомість, вирізалася дуже хороша, якісна деревина – в основному дуб, ясен, граб, - розповідає Володимир Катеринич.

Але, за словами пана Володимира, звернення до органів міліції та прокуратури ніякого результату не мали, тому доводилось оскаржувати бездіяльність прокурора та слідчих через суд, але згодом навіть відкриті через суд крмиінальні провадження закривались.

- Проводити вирубку лісів в такому промисловому центрі як Ладижин – неприпустимо і безвідповідально, - зауважує екоктивіст Юрій Васильєв.

Звертаючись до влади, мешканців міста Ладижина та небайдужих людей Юрій Васильєв закликав всіх дбайливо ставитися до зелених насаджень, які знаходяться у нас на Україні.

Екологи вважають, що земельну мафію можна буде зупинити тільки, якщо влада, правоохоронні органи та громадськість скоординують свої дії та об*єднають свої зусилля. Але на сьогодні жоден державний орган влади чи місцева влада абсолютно не звертають увагу на проблему знищення лісів, тому ситуація буде тільки погіршуватись. Також Андрій Скакодуб повідомив, що кілька років тому вони звертались до міського голови з пропозицією надати окремим територіям захисного статусу, але отримали відмову на тій підставі, що це не є доцільним, тому дорікати можна тільки місцевій владі, а не громадським організаціям, бо якщо б мер прислухався до Ладижинської грмоадської ради кілька років тому, то ліс за переїздом вже мав би захисний статус і не зазнав би втручання господарської діяльності.

І до речі, в лісі, що за залізничним переїздом, який знаходиться поряд з житловим будинком мера Ладижина Валерія Коломєйцева, де була проведена відеозйомка, можна чітко побачити дорогу ( див. на відео), яку зробили тяжкі вантажні автомобілі, що возять ліс. Дорога бере початок з вулиці Лісової, тому можливо головному менеджеру міста хоч інколи варто виходити далі власного кабінету та помешкання і побачити, що робиться в місті навколо? Та і турне центральними телеканалами варто вже припиняти, бо крім піару та премій і в Ладижині катма роботи, яку треба робити кожного дня, а не кіллька днів на місяць...

Олена Червончук40_img_0270.jpg (166.69 Kb)5136_img_0271.jpg (151.16 Kb)9007_img_0272.jpg (161.54 Kb)0786_img_0273.jpg (155.18 Kb)4112_img_0275.jpg (158.12 Kb)9392_img_0276.jpg (163.9 Kb)9406_img_0277.jpg (159.27 Kb)26_img_0278.jpg (125.61 Kb)

Читайте також:

Ладижинські екологи перевірять ліси та заповідні зони навколо міста Ладижин

Комунальники вирубують ліс для свого керівника


Бездіяльність нового прокурора Ладижина в суді визнали протиправною 4 рази за минулий тиждень
18 березень 2016 | | Автор:victoria | Переглядів: 1987 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль