_

Оляниця проголосувала за незалежність

9068_img_0440.jpg (42.22 Kb)
Сусідня Оляниця активно підключилась до процесів обговорення децентралізації в Україні і ось вже кілька тижнів в селі вирують пристрасті навколо об’єднання громад на Тростянеччині. І можливо, що жителі Оляниці відклали б децентралізацію на майбутнє, але до 15 червня на Вінниччині іде процес обговорення перспективного плану об’єднання спроможних громад, який має бути затверджений цього ж місяця, тому обговорення довелось пришвидшити.

В Оляниці кілька тижнів обговорювали відразу чотири можливих варіанти об’єднання громад. Перший варіант пропонує обласна рада в своєму проекті, в якому Оляниця має об’єднатись навколо Гордіївки разом з Четвертинівкою, Глибочком, Скибинцями, Тростянчиком, Митківкою та селищами Ладижинське та Глибочанське.

Ще одна пропозиція була внесена від селищного голови Тростянця щодо об’єднання Оляниці з смт. Тростянець, але пропозиція була відразу відкинута в Оляниці.

Проект обласної ради підтримує Соціальний центр МХП, а з жителями працює агітатор від цієї організації ладижинець Ігор Шевченко, який в неділю на зборах жителів села представляв позитивні сторони такого об’єднання.

Якщо говорити про недільні збори, то вони завершились створенням робочої групи, яка і мала провести аналітичну роботу, залучити експертів та фахівців, зібрати більше інформації та внести пропозиції щодо такого об’єднання.
Засідання робочої групи відбулось у вівторок в приміщенні сільського клубу під головуванням сільського голови Володимира Олійника та за участю представника від Ладижина, Андрія Скакодуба, який представляв ГО «Ладижинська громадська рада».

Основна дискусія точилась навколо двох пропозицій, - об’єднання з Ладижином або незалежність Оляниці ні від кого.
Андрій Скакодуб відповідаючи на питання учасників робочої групи, яких було багато, охарактеризував негативні та позитивні сторони кожного варіанту об’єднання Оляниці, повідомив про ініціативу Ладижинської громадської ради об’єднати навколо Ладижина громади в міську агломерацію та запропонував жителям села поки що утриматись від будь-якого об’єднання та зберегти статус самостійної територіальної громади. Це зумовлено високим рівнем корумпованості ладижинської влади, яка до того ж не бажає ніякого об’єднання, відсутністю економічної основи для об’єднання громад, адже реформа до кінця ще не прийнята та можливістю розпочати об’єднання у будь-який момент.

Під час обговорення лунали думки подивитись на село Лукашівка і подвитись на прикладі цього села, як буде жити Оляниця в разі приєднання до Ладижина. Аргументи були не на користь Лукашівки, яка не стала Нью-Васюками і можливо має більше проблем, чим сама Оляниця.

Пропозицію було підтримано і робоча група проголосувала за таке рішення одноголосно. Оляниця має бути самостійною. Після збору підписів в селі та оформлення всіх необхідних документів пропозиції громади села Оляниця будуть внесені до обласної ради для їх врахування та внесення змін в перспективний план.

Якщо підсумувати всі оляницькі рухи по децентралізації, то звісно, що в селі більше тяжіють до Ладижина, адже село де-факто є частиною громади Ладижина і переважна більшість села виступає саме за таку громаду, але тут все залежить від місцевої влади Ладижина в більшій мірі та безперечно від літніх законів по реформі місцевого самоврядування, які мають прийняти.

Опублікував Arhip, 21 июня 2015
  • 0

Додати коментар

Імя:
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *
captcha


Адмінпанель