_

Міський голова Ладижина штучно блокує об’єднання громад

Як відомо, в Україні відбувається реформа децентралізації, яка полягає в т.ч. у наданні можливості територіальним громадам об’єднатись в самодостатні громади та отримати більше податків в місцеві бюджети.

Міський голова Ладижина та Ладижинська міська рада обрали пасивну позицію у питанні об’єднання громад, адже жодних ініціатив щодо об’єднання на сесіях міської ради не приймалось., а міський голова Ладижина в своїх заявах підкреслював, що він не буде ініціювати таких питань.

Така позиція зумовила прийняття рішень територіальними громадами села Оляниця та села Четвертинівка про збереження самостійності, тобто існуючого правового статусу, адже шансів на фактичне об’єднання з Ладижином не було, хоча більшість жителів цих громад не відкидають можливості приєднатись до Ладижина.

Інша ситуація із селом Заозерне Тульчинського району. Міський голова Ладижина не вніс в порядок денний сесії Ладижинської міської ради звернення громади Заозерного на тій підставі, що проти такого об’єднання виступили депутати та сільський голова села.

Підтримує обєднання з Ладижином і село Басаличівка Гайсинського району, але проблема в тому, що село входить в Ярмолинецьку сільську раду, тому для об’єднання потрібне рішення сільської ради та всієї громади відповідно.
Але остання інформація. Яку отримала ГО «Ладижинська громадська рада» свідчить про те, що мер Ладижина Валерій Коломєйцев не зовсім пасивно ставить до децентралізації, напроти, він перешкоджає у її проведенні свідомо блокуючи ініціативи щодо об’єднання громад навколо Ладижина.

Такий висновок можна зробити на прикладі села Ладижинські хутори Гайсинського району, громада якого прагне приєднатись до Ладижина. Ще 19 травня цього року Лад-Хутірська сільська рада прийняла рішення звернутися до Ладижинської міської ради з пропозицією щодо об’єднання в одну територіальну громаду з центром в місті Ладижин.
Сільський голова Ладижинських хуторів пан Хутченко виконав доручення сесії та звернувся до міського голови Валерія Коломєйцева, щоб той виніс їх пропозицію на сесію, але сталось так, що на сесію питання ніхто не виніс, позаяк мер Ладижина дав відписку, що мовляв Закон не дозволяє об’єднання з Ладижином, а тому розглянути пропозицію не є можливим.

«Не зважаючи на те, що закон не дозволяє об’єднатися нашим територіальним громадам Ладижинська територіальна громада високо цінує прагнення мешканців села Ладижинські хутори створити об’єднану територіальну громаду. Ми завжди готові в подальшому розглянути пропозицію обєднання наших територіальних громад за умови зміни чинного законодавства України», - пише Валерій Коломєйцев.

Дивними видаються мотиви для відмови громаді Ладижинських хуторів у питанні внесення на сесії їх пропозиції з посиланням на ч. 1 ст. 3 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», адже там прямо визначено, що суб’єктами добровільного об’єднання територіальних громад є суміжні територіальні громади сіл, селищ, міст. Слід згадати і статтю 4 цього Закону за якою визначено, що б’єднана територіальна громада має бути розташована в межах території … однієї області, тобто жодних заборон не існує на об’єднання Ладижинських хуторів з Ладижином.

Виходить так, що Валерій Коломєйцев маю або нефахову юридичну службу або не вміє читати Закони або свідомо перешкоджає і блокує децентралізацію в Україні, бо жодного іншого пояснення годі собі уявити. Але результатом зловживань одного чиновника є відкладення на місяці децентралізації в окремо взятому регіоні Вінницької області.
12_hut6or6i.jpg (.56 Kb)
3269_hut6or6i_jpg2.jpg (53.16 Kb)
Опублікував Arhip, 23 сентября 2015
  • 0

Додати коментар

Імя:
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *
captcha


Адмінпанель