_

Громадськість створила координаційний центр стратегічного розвитку «Ладижин -2030»

23 травня в Ладижині відбувся круглий стіл-дискусія на тему: «Перспектива створення Ладижинської міської об’єднаної територіальної громади - чи відбудеться приєднання Заозерного до Ладижина?».

Про це повідомив Андрій Скакодуб на своїй сторінці соціальній мережі «Фейсбук».

В круглому столі взяли участь представники чотирьох громадських організацій міста Ладижин. Від ГО «Ладижинська громадська рада» були Андрій Скакодуб та Юрій Васільєв, від Громадського центру євроінтеграції «Від Варти до Бугу» були Ігор Шевченко та Станіслав Бажан, від ГО «Фундація підприємницьких ініціатив були Оксана Чорноморець, Анатолій Пристайчук та Геннадій Пристайчук, від ГО «Народний центр екологічного контролю» був Володимир Катеринич.

«За результатами круглого столу було створено Координаційний центр стратегічного розвитку «Ладижин-2030», головним завданням якого буде створення соціально-економічних передумов для економічного розвитку територіальних громад, які знаходяться поблизу Ладижин через формування стратегії розвитку, яка має стати основою для формування Ладижинської міської об’єднаної територіальної громади. До створеного Координаційного центру стратегічного розвитку запрошуються громадські організації, ініціативні групи та активні громадяни, які представляють місто Ладижин та територіальні громади, які знаходяться поблизу Ладижина та підтримують ідею розвитку своїх громад в стратегічному партнерстві з містом Ладижин
», - зазначив Андрій Скакодуб.

Під час круглого столу, який тривав майже дві години, його учасники обговорювали головне питання, - перспективи створення Ладижинської міської об’єднаної територіальної громади, які її переваги та головні проблеми при створенні такої громади можуть бути та власне учасники намагались дати відповідь на питання про те, для чого власне Ладижин має розширювати свої кордони.

Але учасники круглого столу також обговорили потенціал приміських громади до Ладижина, які громади потенційно можуть бути цікавими Ладижину. Як виявилось, потенційними учасниками об’єднаної громади можуть бути до 15-ти територіальних громад.

Турбувала учасників круглого столу і позиція Ладижинської міської ради у питанні створення об’єднаної територіальної громади. Нагадаємо, що міський голова міста Ладижин Валерій Коломєйцев та депутати з його пулу не підтримують ідею про створення об’єднаної громади навколо Ладижина. Про пасивну позицію місцевої влади стало відомо під час громадського обговорення громад Ладижинської міської ради та Заозернянської сільської ради.


Як стало відомо нашому ресурсу, завтра має відбутись позачергова сесія Ладижинської міської ради на розгляд якої буде запропоновано питання про можливе об’єднання «Ладижина та Заозерного». До цього міський голова активно лобіював ідею не підтримання такої пропозиції активно агітуючи проти децентралізації в місті Ладижин та об’єднання громад навколо нашого міста в депутатському корпусі та на підприємствах міста.

Але підсумовуючи круглий стіл всі учасники одноголосно підтримали ідею розширення меж Ладижина через покращення економічного потенціалу навколишніх громад і визнали, що рішення міської ради по Заозерному дійсно юридично може заблокувати створення Ладижинської об’єднаної територіальної громади на найближчій перспективі і призведе до падіння економічного розвитку самого Ладижина. Але незважаючи на це, громадська неполітична платформа, задачею якої буде створення соціально-економічних передумов для розвитку Ладижина та навколишніх громад, була створена і цей проект буде працювати, буде прийнято рішення радою чи ні.

Головною задачею учасники круглого столу на сьогодні вважають не рішення міської ради, а стретегічний план розвитку Ладижина та навколишніх громад на період до 2030 року, який мають розробити та його реалізувати спільно з громадами Ладижина та приміських громад.

34_p5230444.jpg (.82 Kb)

6530_image001.jpg (52.58 Kb)67_image003.jpg (43.51 Kb)6873_image009.jpg (41.44 Kb)1477_image011.jpg (52.59 Kb)3813_image013.jpg (40.77 Kb)
Опублікував Arhip, 28 мая 2017
  • 0

Додати коментар

Імя:
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *
captcha


Адмінпанель