_

Заява з приводу об’єднання територіальних громад

http//lad.vn.ua/blog/uploads/images/zzautors/gromrada.jpgУкраїна сьогодні знаходиться на порозі реформи місцевого самоврядування – децентралізації, однією із векторів якої є об’єднання територіальних громад.
Процес об’єднання територіальних громад вже почався, але всупереч волі самих громад за допомогою адміністративних механізмів та в порушення основних критеріїв реформи місцевого самоврядування. Дивує також ситуація, коли один чи кілька чиновників вирішують долю цілих громад, що є вкрай недопустимим.

Недавня історія Ладижина має свої сторінці по об’єднанню громад навколо. Останній раз відбулась невдала спроба такого об’єднання в на початку двохтисячних років, коли село Заозерне не змогло стати частиною ладижинської громади через позицію одного топ-чиновника міста Ладижин.

Сьогодні ситуація абсолютно не змінилась. Мер Ладижина самостійно, без консультацій з громадськістю, ставить хреста на створенні нової територіальної громади, а сільські населені пункти, які історично, економічно, територіально та культурно належать до Ладижина ( таких пунктів до двох десятків) заганяють під районні центри всупереч волі самих громад.

Громадська організація «Ладижинська громадська рада» проаналізувавши всі «за» і «проти», враховуючи звернення кількох громад сільських населених пунктів, що знаходяться біля Ладижина, оголошує про початок проведення консультацій з ініціативними групами територіальних громад, що знаходяться поблизу міста Ладижин навколо проекту створення міської агломерації, - ладижинської міської територіальної громади в складі щонайменше 20 населених пунктів Тростянецького, Теплицького, Тульчинського, Гайсинського та Немирівського районів.

Метою консультацій є створення цілісного проекту створення міської агломерації, що буде обґрунтовано економічними розрахунками та буде взаємовигідним проектом для всіх без виключення громад, а також як результат, - реалізація проекту.

Наша організація не сприймає позицію чиновників, які негативно оцінюють створення ладижинської міської громади без проведення консультацій та економічного моделювання та прогнозування, а тому звертається до ініціативних груп, громадських організацій міста Ладижин, сільських голів, керівників сільськогосподарських підприємств населених пунктів, що знаходяться біля Ладижина та мають бажання об’єднати свою територіальну громаду в нову територіальну громаду, - міську агломерацію, з проханням долучатись до проекту.

В процесі створення ладижинської міської агломерації буде створено тимчасовий координаційний центр, а тому ми розглянемо будь-які пропозиції щодо фінансової, інтелекутальної, організаційної підтримки.

Координатор проекту- Андрій Скакодуб ( 097 22 950 22), пресс-секретар проекту- Олена Червончук (096 48 51 658), е-мейл: sobor24321@ukr.net

Громадська організація «Ладижинська громадська рада»
Опублікував Arhip, 21 июня 2015
  • 0

Додати коментар

Імя:
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *
captcha


Адмінпанель