Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка, Топ 3-А, Интервью Юрій Васільєв викликав на відкритий діалог керівника департаменту компанії ДТЕК з екологічної безпеки

Юрій Васільєв викликав на відкритий діалог керівника департаменту компанії ДТЕК з екологічної безпеки

Як ми вже повідомляли, Ладижинська громадська рада взяла участь у громадських обговореннях проекту Національного плану скорочення викидів України у Києві 29 квітня.

Під час громадського обговорення стався відкритий діалог між представником ГО «Ладижинська громадська рада» Юрієм Васільєвим та керівником департаменту з енергетичної безпеки компанії ДТЕК Енерго Іриною Вербицькою.

Предметом діалогу стало питання контролю за станом викидів Ладижинської ТЕС, собівартості електроенергії та відсутність діалогу керівництва Ладижинської ТЕС з громадськістю міста Ладижин, про що ми вирішили написати більш розширено.
3238_img_2360.jpg (83.66 Kb)
«Перше, йде питання про те, що потрібні гроші. Очевидно, хтось щось не так вважає. За радянської влади, коли електростанції тільки почали будуватися, платили податки в бюджет, людей на електростанції працювало майже в два рази більше ніж зараз і електростанції тягнули на собі всю соціальну сферу плюс містили ще спортивні команди. Сьогодні, коли персоналу стало менше, соцсфера пішла, чомусь грошей не стало. Значить, десь щось робиться не так. Це однозначно.», - зазначив Юрій Васільєв.

Підняв також Юрій Іванович питання собівартості електроенергії згадавши про витрати на непомірну розкіш, які витрачаються компанією ДТЕК:

«Друге питання: коли говорять про тарифи. Коли чиновник-менеджер з Києва прилітає на гелікоптері для того, щоб кілька годин поспілкуватися з працівниками електростанції, це закладається в тарифи. Вибачте! Ми хочемо знати дійсну вартість кіловат-години. Раніше, кожен працівник електростанції знав, скільки грам вугілля йде на виробництво одного кіловата, знав яка собівартість електроенергії на ГЕСі, ГРЕСі і на атомній електростанції. Сьогодні ми цього нічого не знаємо».

Не оминув Юрій Васільєв питання контролю за станом екології на Ладижинській ТЕС та хронічних хвороб жителів навколишніх регіонів біля Ладижина.

«Крім цього, люди, які живуть у цій зоні особливо поблизу 14 кілометрів, четверо людей з п'яти страждають захворюваннями суглобів. З чим це пов'язано я не знаю, може це Чорнобиль вплинув, але факт залишається фактом. Також легеневі захворювання, серцево-судинні, алергія. Звісно, ми хочемо сказати спасибі Міністерству за останні 8 років, коли ми намагалися зв'язатися з керівництвом така зустріч відбулася. Сьогодні з керівництвом Ладижинской ТЕС ми зустрітися не можемо, ми не знаємо, що там робиться. Але, як колишній працівник ГРЕСа, а я з енергетикою пов'язаний трохи більше 60-ти років, починаючи з Добротвора, Бурштина, Ладижина і всіх теплових електростанцій на яких побував у відрядженнях, я можу на око визначити працюють електрофільтри або не працюють. І вводити в оману людей не треба. Тобто діалогу між керівництвом і громадськістю немає. Немає ніякого контролю за діяльністю електростанцій, зокрема контроль за Ладижинской ТЕС ніхто не здійснює. Тому, я хочу, щоб ви звернули увагу – програма за викидами, яка розробляється - це дуже добре, але це технічна сторона. Враховуйте як живуть люди!» - завершив свій виступ Юрій Васільєв.

5478_img_2365.jpg (87.09 Kb)
Пані Ірина в своєму виступі закинули Юрію Васільєву, що його активність пов’язана з виборами, а в собівартість тарифу електроенергії не входить переліт на гелікоптері керівника компанії ДТЕК, який за її словами вже було знищено в зоні АТО.
На питання про які вибори іде мова від Юрія Івановича пані Ірина не змогла дати відповідь.

Далі ми процитуємо повністю пані Ірину, адже зміст її виступу так чи інакше стосується міста Ладижин та його жителів.

Зустрічі із керівництвом Ладижинської ТЕС не організовуються з вашої вуличної перепалки з паном Наконечним, я так розумію, чи з тієї переписки, яку ви влаштували на форумі, яку ми теж бачили. Листа до нас не поступало. У нас є тези, у нас є що в сказати, є що вам показати. Ви можете прийти і ми влаштуємо вам екскурсію по теплоелектростанції. Крім того, якщо ви залишите мені свою адресу, ми вишлемо вам порівняльну табличку - що було зроблено до приватизації Ладижинської ТЕС і що було зроблено після приватизації Ладижинської ТЕС і скільки це коштувало. Просто аналітичні голі цифри, які ви зможете самі проаналізувати і зробити висновки.

Що стосується взаємовідносин, то мабуть я це не один раз довела громадськості – якщо громадськість хоче допомогти, а не просто виступити з критикою то мабуть основне питання, яке могло б зміцнити наші зв’язки, це було б вирішення або хоча б зацікавленості громадськості куди пішли ті величезні гроші, які ТЕС сплачує за шкідливі викиди. Тому що від того, що ви будете знати скільки там у вас викидів на один кіловат виробленої електроенергії я думаю що вам це не допоможе жити. А от якщо ви кажете, що кожен п’ятий хворіє, то я думаю, вам би було корисніше дізнатися скільки з тих коштів ідуть на сферу охорони здоров’я. За минулий рік 2 мільярди гривень сплатили теплоелектростанції України лише екологічного податку. Я не знаю, хто в цій залі може сказати мені на які екологічні проекти пішли ці кошти.

Якщо ми йдемо на взаємодію, на співпрацю і ви хочете діалогу з так званим бізнесом, то це не проблема гелікоптерів, тому що це проблема вартості часу топ-менеджерів компанії, а це проблема пошуку дієвих інструментів для спільного вирішення загальних проблем. Тому що ті, хто працюють на теплоелектростанціях, вони також живуть у місті Ладижин і дихають тим самим повітрям що і ви. І той самий еколог Наконечний Олександр теж там проживає.

Тому, я завжди говорила це і знову скажу – без фінансового стимулювання, без розуміння, без прозорості взагалі фінансових схем використання екологічних коштів, оцей документ, що ми сьогодні представили не буде декларативним документом, поки суспільство у трьох іпостасях – держава, бізнес і громадське суспільство не прийдуть до єдиного знаменника. І давайте шукати шляхи порозуміння.


Зі своєї сторони громадська організація «Ладижинська громадська рада» домовилась про співпрацю, поки що тільки на словах, з пані Іриною Вербицькою в плані екології і сподівається, що в подальшому пропозиції не будуть ігноруватись, як це сталось з листом про відмову в проведенні круглого столу на тему екології про який ми вже писали на нашому ресурсі.
1 травня 2015 | | Автор:Arhip | Переглядів: 960 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль