Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка, Топ 3-А В наступному році Ладижинський спиртзавод може перейти в приватні руки

В наступному році Ладижинський спиртзавод може перейти в приватні руки

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/69_155.jpgЛадижинський спиртовий завод "Екстра" планується виключити з переліку підприємств державної власності, які не підлягають приватизації.

Таке рішення ініціював Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу 16 листопада цього року. Уряд визначив правила реорганізації та продажу "Укрспирту".

Про це йдеться в законопроекті "Про демонополізацію і впровадження ринкових правил функціонування спиртової галузі", який Кабмін розгляне на своєму засіданні 16 листопада. Законопроектом передбачається поділ заводів "Укрспирту" на дві групи: спиртову та лікеро-горілчану продукцію.

Необхідність прийняття цього документа Кабмін аргументує стрімким скороченням виробництва спирту, яке відбулося з двох причин.
Перша - скорочення експорту з 9,2 млн дал у 2007 році до 0,1 млн дал в 2015 році.

Відсутність інвестицій в заводи призвела до високої собівартості виробництва і низької конкурентоспроможності вітчизняного спирту. Собівартість українського спирту в 25-30 разів вище, ніж в країнах колишнього СРСР.

Друга - зростання тіньового обігу спирту. За оцінками уряду, частка тіньового обігу харчового спирту зросла з 10% в 2007 році до 45% в 2015. Втрати бюджету від несплати акцизу і ПДВ з нелегального спирту становили 6,1 млрд грн в 2015 році.

Чистий прибуток "Укрспирту" за 2015 рік становив 16 млн грн проти чистого збитку в понад 500 млн грн за 2014 рік.
При цьому ДП скоротило виробництво спирту на 21% - до 9,4 млн дал, лікеро-горілчаних виробів наростив в 2,4 рази - до 58,3 тис. дал, а також виготовив 120 тис. дал омивача для скла.

Продажі спирту скоротилися на 11% - до 9,93 млн дал, лікеро-горілчаних виробів зросли в 2,1 рази - до 58,1 тис. дал.

Основним ринком збуту продукції "Укрспирту" в 2015 році був внутрішній ринок. На зовнішніх ринках підприємство реалізувало близько 150 тис. дал етилового спирту. Частка експорту становила 2% загального продажу спирту.

В любому випадку законопроект має пройти ще через Верховну Раду України, яка має його підтримати, тому з врахуванням реальних строків приватизації це може статись не раніше наступного 2017 року.

Нагадаємо, що на початку жовтня працівники Ладижинського спиртзаводу виступили проти призначення новим керівником підприємства Олександра Коваленка і наполягали, щоб на цій посаді залишився «старий» директор «Екстри» - Костянтин Керницький. Ці події супроводжувалиьс заворушеннями на підприємстві, а прохідна заводу довгий час длокувалась працівниками підприємства.
18 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1209 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької  І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали  під буряки скіфські кургани Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали під буряки скіфські кургани 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками? 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

Логін
Пароль