Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка, Топ 3-А В наступному році Ладижинський спиртзавод може перейти в приватні руки

В наступному році Ладижинський спиртзавод може перейти в приватні руки

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/69_155.jpgЛадижинський спиртовий завод "Екстра" планується виключити з переліку підприємств державної власності, які не підлягають приватизації.

Таке рішення ініціював Кабінет Міністрів України на своєму засіданні в середу 16 листопада цього року. Уряд визначив правила реорганізації та продажу "Укрспирту".

Про це йдеться в законопроекті "Про демонополізацію і впровадження ринкових правил функціонування спиртової галузі", який Кабмін розгляне на своєму засіданні 16 листопада. Законопроектом передбачається поділ заводів "Укрспирту" на дві групи: спиртову та лікеро-горілчану продукцію.

Необхідність прийняття цього документа Кабмін аргументує стрімким скороченням виробництва спирту, яке відбулося з двох причин.
Перша - скорочення експорту з 9,2 млн дал у 2007 році до 0,1 млн дал в 2015 році.

Відсутність інвестицій в заводи призвела до високої собівартості виробництва і низької конкурентоспроможності вітчизняного спирту. Собівартість українського спирту в 25-30 разів вище, ніж в країнах колишнього СРСР.

Друга - зростання тіньового обігу спирту. За оцінками уряду, частка тіньового обігу харчового спирту зросла з 10% в 2007 році до 45% в 2015. Втрати бюджету від несплати акцизу і ПДВ з нелегального спирту становили 6,1 млрд грн в 2015 році.

Чистий прибуток "Укрспирту" за 2015 рік становив 16 млн грн проти чистого збитку в понад 500 млн грн за 2014 рік.
При цьому ДП скоротило виробництво спирту на 21% - до 9,4 млн дал, лікеро-горілчаних виробів наростив в 2,4 рази - до 58,3 тис. дал, а також виготовив 120 тис. дал омивача для скла.

Продажі спирту скоротилися на 11% - до 9,93 млн дал, лікеро-горілчаних виробів зросли в 2,1 рази - до 58,1 тис. дал.

Основним ринком збуту продукції "Укрспирту" в 2015 році був внутрішній ринок. На зовнішніх ринках підприємство реалізувало близько 150 тис. дал етилового спирту. Частка експорту становила 2% загального продажу спирту.

В любому випадку законопроект має пройти ще через Верховну Раду України, яка має його підтримати, тому з врахуванням реальних строків приватизації це може статись не раніше наступного 2017 року.

Нагадаємо, що на початку жовтня працівники Ладижинського спиртзаводу виступили проти призначення новим керівником підприємства Олександра Коваленка і наполягали, щоб на цій посаді залишився «старий» директор «Екстри» - Костянтин Керницький. Ці події супроводжувалиьс заворушеннями на підприємстві, а прохідна заводу довгий час длокувалась працівниками підприємства.
18 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1619 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію Біля Козятина ладижинець потрапив в аварію

Логін
Пароль