Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка В Ладижині модернізували 5 небезпечних пішохідних переходів за рахунок грантової програми

В Ладижині модернізували 5 небезпечних пішохідних переходів за рахунок грантової програми

4479_nichne_osvitlennya_novih_pishohidnih_perehodiv.jpg (44.11 Kb)Ініціативна група ладижинців «Діти на дорозі» убезпечила рух пішоходів через дорогу, що пролягає вздовж вулиці Наконечного біля мікрорайону Прибережний. За рахунок грантових коштів по програмі "Місто своїми руками" (Агенція місцевого економічного розвитку) було нанесено 5 дорожніх розміток червоно-білого кольору, встановлено 2 нових та оновлено 3 недіючих вуличних ліхтаря. Ціна питання – 30 тис. грн і безпека тисячі пішоходів.

Автор ідеї Любов Молодан пояснила, що червоно-біла розмітка, згідно нових Правил дорожнього руху наноситься на найнебезпечніших пішохідних переходах: «По вулиці Наконечного жвавий рух і часто відбувається перевищення необхідної швидкості. Особливо часто в ДТП потрапляють діти 7-12 років. Це той вік, коли дитина починає самостійно ходити в школу або інші дитячі установи. Середній зріст семирічної дитини близько 120 см. Тому водії часто не помічають дітей через припарковані на узбіччі автомобілі, або кущі, що ростуть біля дороги. Найбільша кількість ДТП з людськими жертвами в Ладижині сталися саме тут і саме в темний час доби. Ми планували встановити тут лежачих поліцейських, але дозволу на це не отримали. Тому, ми втілили свій проект в життя таким чином».

Червоно-біла зебра нанесена на пішохідні переходи Ладижина вперше. Вона відрізняється від стандартної шириною смуг і кольором, та змушує водіїв і пішоходів зупинятися перед перетином вулиці. До того ж її добре видно в темряві.

Щоб водії краще бачили особливо небезпечні ділянки дороги, за кошти міні-гранту ініціативна група встановила біля зебр сучасні led-прожектори, які дають яскраве світло і при цьому споживають набагато менше електроенергії.

Наразі, з подання ініціативної групи «Діти на дорозі», міські комунальники вивчають питання встановлення шумових смуг біля зебр з особливо жвавим рухом пішоходів.

Загалом цього року в Ладижині буде реалізовано 8 проектів-переможців конкурсу «Місто своїми руками» загальною вартістю 253 тис. грн. Всього на цьогорічний конкурс «Місто своїми руками» в Ладижині було подано 25 заявок. Місцева конкурсна комісія обирала з-поміж 25-ти заявок, а завдяки ініціативним ладижинцям в рамках проведення онлайн-голосування проекти, які набрали найбільшу кількість голосів, мали додаткову перевагу при оцінюванні конкурсною комісією, а саме +5 балів до середньої оцінки членів конкурсної комісії. А проект ладижинського ентузіаста Генадія Конопелька «ЕКО-КРАЇНА – альтернатива шкільним кабінетам» став одним з п’яти найкращих в Україні й отримав на реалізацію додатково 10 тис. грн. Проект спрямований на екологічне виховання дітей і втілений в життя у міській школі №1.
4 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1868 Коментарів: 16
Написав: OstapBender 4.11.2016 - 16:33
а як розуміти "перевищення необхідної швидкості", це раз. А по-друге, там стоїть знак "Зупинка заборонена", тому автомобілі там не стоять на узбіччі. Але сам проект - супер. Так би всі пішохідні переходи обладнати, але ж цим, в першу чергу, має займатись міська влада і поліція, але хіба їм є діло до простих людей.
Написав: Arhip 4.11.2016 - 20:24
Я дивлюсь на цей проект "Місто своїми руками" і не розумію однієї речі. Дійсно, чому грантові кошти ідуть на дублювання функцій Ладижинської міської ради. Проекти непогані, ідуть знизу, тото від людей, але на конкурсі були інші досить цікаві проекти, які ніколи не зможуть переплюнути проекти по благосутрою міста, а шкода. В Вінниці мерія за рахунок бюджетних коштів проводить конкурс проектів для громадських організацій. У нас гроші виділяються відразу "потрібним ГО" в бюджеті без конкурсів. Як на мене наше місто могло б дозволити виділяти (делегувати) в рік органам самоорганізації населення (будинкові, вуличні комітети) певні бюджетні кошти на їх діяльність та різні проекти, тим більше це дозволено законом. Кошти отримали б всі ОСН. З 215 мільйонів гривень віддати людям два мільйони цілком було б нормально. Кошти невеликі, але можна тільки уявити, як ефективно люди могли б осовїти ці кошти.
Написав: den22 4.11.2016 - 21:41
сделали супер. сам проезжал, осветляет супер. нам бы еще светофоры бы поставили
Написав: helen 4.11.2016 - 22:13
для того, щоб виділяти кошти ОСН потрібно, щоб вони були створені для початку. В будинках, де є хоч частина приватизованих квартир створення будинкового комітету є неможливим.
Написав: Vetal 4.11.2016 - 23:55
К сожалению Коломейцев как председатель наблюдательного совета не услышал мое предупреждение что светодиодный прожектор увеличивает на 30% наезд на вертикальные объекты. А при применении еквивалента равно киловаттного накаливательного прожектора на освещенной с одной стороны дороги, дополнительно увеличивает этот риск. Отклонение от стандартов размещения светотехнических устройств освещения дорожного покрытия представляет опасность не только для пешеходов, но и для встречно движущихся автомобилей. Такие устройства освещения как LED должны располагаться не менее как из двух и разных точек, и должны быть подвешенном над дорогой на тросе и иметь меньшую мощность освещения. И о цене. 30 тысяч за 5 светильников, это напоминает хозяйственников как за 120 тысяч за 20 светильников для спорт школы.
Написав: pash 8.11.2016 - 11:45
Я погоджуюсь із п.Helen, але частково... У нашому місті практично не має реально діючих органів самоорганізації населення!!! Ні будинкових.ні вуличних комітетів і т.п.. Чому? У першу чергу це людський фактор. У минулому році я намагався створити будинковий комітет 43 будинку. Результат- на збори із 70 квартир прийшло всього 10 чоловік!!!!!Але є інша проблема, яка формує зневіру людей . Це дезінформація територіальної громади. У нашому місті це робиться кількома шляхами. Перший-створені і фінансуються лише примерівські організації -їм і гранти, їм і реклама на шпальтах комунальної газети.Друге-відсутність Статуту територіальної громади у якому повинно бути передбачено і діяльність органів самоорганізації населення і їх фінансування. У нас це все робиться мером у ручному режимі-слухаєшся папу-мера-отримаєш кошти.Не слухаєшся- ти ворог. опозиціонер і т.п.Тобто не виконуються основні принципи місцевого самоврядування: законності. підзвітності і підконтрольності перед територіальною громадою і т.п.
Написав: helen 8.11.2016 - 14:33
pash. Я мала на увазі те, що ОСН і ОСББ нібито і схожі організації, але в принципі різні. 1. Членом ОСН може бути житель,який на законних підставах проживає на певній території (ст.2.ЗУ про ОСН), тобто зареєстрована особа (прописана). Разом з тим зареєстрована особа (прописана) не завжди є власником квартири, а отже ця особа також не є і співвласником будинку. Такий житель може бути членом ОСН, але він ніколи не буде членом об"єднання співвласників (ОСББ).Скажіть, з якого дива, особа, яка не є власником (співвласником) має приймати рішення стосовно долі будинку (чужої власності?. Далі в ст. 7 ЗУ про ОСН вказано:Будинковий комітет діє - в межах будинку (кількох будинків) в ДЕРЖАВНОМУ і громадському житловому фонді та фонді ЖБК; тобто там, де немає приватної власності.
Стосовно активності людей, я бачу проблему в тому, що нашим людям не було привите поняття ВЛАСНИКА, більше того, воно постійно вбивалось. В людей немає розуміння, що вони не просто власники квартири, а й співласники будинку, що цей будинок не міської ради, не державний, а саме їхній. Те ж саме і з комунальним майном, власник не міська рада, а громада міста, і саме громада має дбати про збереження свого майна. Державне майно належить народові України, тобто кожному українцю, всі надра і т.д. От коли б була привита культура ВЛАСНИКА (це моє), то ми б дбали про своє майно, контролювали б його використання і збереження, і питали б відповідальних осіб про його управління. Тільки після цього усвідомлення можливо і з"явиться не тільки власник, а й ЕФЕКТИВНИЙ власник. А власність зобов"язує, це відповідальність.
Написав: pash 8.11.2016 - 19:26
Helen. Я зрозумів суть проблеми. Але основне у тому, що нашим людям, дійсно, не привите поняття народовладдя, а привите поняття-закон, що дишло....На сайті була публікація про візит латвійських представників.... Так основне на чому вони звертали увагу-община, тобто громада...Самоврядність.... У нашому місті, на жаль,усе навпаки. Тому я і звертаю увагу депутатів, громадськості на ці перевернуті уявлення "влади" і її безвідповідальність. Дякую за участь у дискусії.
Написав: helen 8.11.2016 - 22:54
pash. Так у нас все є, і в законах все гарно прописано. Візьмемо, наприкладі Ладижина - є місто з певною територію, майном, ресурсами, населенням (громадою це ще назвати не можна), бюджетом. І це все належить жителям, які проживають на цій території. Зрозуміло, що життя в суспільстві має свої закони і для того, щоб управляти цим всім майном потрібен представник від мешканців. Саме з цією метою раз у 5 років приходять представники,які ПРОСЯТЬ громаду наняти їх на роботу. Той, кого обрала більшість, отримує посаду мера. Нібито і народовладдя, громада наняла за свої ж кошти менеджера (управлінця), для того, щоб він забезпечував їм комфортне проживання у місті, управляв майном. Громада - роботодавець, мер- найманий працівник громади.І якби люди саме так це сприймали, не було б місцевих князьків. Але нашим людям потрібні пани. І після виборів у нас громада - ніхто, а мер - це людина, якій можна все (незалежно від прізвища).
Написав: nina 9.11.2016 - 11:12
...і це тому що-до виборів громада приймає менеджера на роботу і довіряє йому після виборів наймати собі команду-банду. А якби в законі було прописано що без дозволу (референдуму) не може найманий громадой менеджер вирішувати одноосібно ці питання, можливо менеджерів не так легко наймала б громада.
Написав: pash 9.11.2016 - 16:13
А закон саме так і прописав.Я наведу лише кілька принципів місцевого самоврядування= законність.звітність і відповідальність перед територіальною громадою. І головне, що чітко прописано хто повинен забезпечити дотримання Конституції і законів України... А також прописано,що за порушення Конституції відповідає одна і та ж особа-міський,сільський, селищний голова.Прописано тако ж ,що депутати можуть висловити недовіру голові...Прописано,що голова повинен НЕ МЕНШЕ одного разу-звітувати..А наша рада хоча би раз заслухала мера? А як він звітує перед громадою? Перед своїм днем народження робить шоу і тільки...Так як "влада" проводить громадські слухання- не маючи Статуту територіальної громади. А саме громадські слухання у законному їх розумінні передбачають заслуховування і мера і всіх тих хто у нашому місті присвоїв собі звання влади.
Написав: helen 9.11.2016 - 20:16
От Vetal, в свому коментарі звернув увагу на те, що порушені стандарти при встановленні такого обладнання, що можливо призведе до збільшення аварійності на цій ділянці дороги. Але ж у нас мужик не перехреститься, поки грім з неба не гряне. Варто цю інформацію взяти до уваги, щоб потім знати в кого компенсацію вимагати.
Доречі, а хто звертав увагу на те, чим утеплюють будинки у місті? Пінопласт? Якої товщини? І чи використовується мінеральна вата?
Написав: OstapBender 10.11.2016 - 10:15
helen, використовуєть 10 см мінеральної вати навколо вікон. А взагалі, пінопластом утеплювати не бажано, навіть протипоказано
Написав: helen 10.11.2016 - 14:40
Так, пінопласт легкозаймистий матеріал, у зв"язку з цим всі віконні, балконі, дверні блоки, біля даху мають бути оброблені мінеральною ватою 25 см. Інакше такий будинок - це сірниковий коробок. А також, пінопласт не дихає (не пропускає вологу), має ефект термосу, його полюбляють різні гризуни. І для того щоб досягти дійсно енергозберігаючого ефекту товщина пінопласту має бути 10см, при товщині 5 см енергозберігаючий ефект настільки не значний, що швидше має естетичний, косметичний ефект не більше. При утепленні мінеральною ватою стіни дихають, вона стійка до хімічних речовин, високих температур, має високу звукову теплову ізоляцію. Так мінеральна вата дорожча за пінопласт, але не так вже й значно. Скажіть, якби утеплення проводив господар, власник при фінансових можливостях, який би він вибрав матеріал?
Написав: OstapBender 10.11.2016 - 15:51
helen, господар, після утеплення, зменшив би кількість дров, що спалюється в котлі, для отримання комфортних 18-20 градусів. Але не в нашому випадку! Подаємо таку ж кількість тепла, відкриваємо вікна і отримуємо такі ж платіжки, як і до утеплення! Геніальна схема!
Написав: helen 10.11.2016 - 16:32
OstapBender, ви одначно праві. Метою утеплення - є збереження тепла, а від так зменшення використання енергоресурсів, і плати за їх використання, що мав би відчути кожен мешканець у своїх платіжках. А так маємо те, що маємо. Танцював, танцював і не вклонився.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль