Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка Рівень води на ладижинському водосховищі досяг історичного мінімуму

Рівень води на ладижинському водосховищі досяг історичного мінімуму

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/6524_utc.jpg

Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів просить керівництво Ладижинської ТЕС знизити рівень води у Ладижинському водосховищі на 1 м, аби дати приток води до Південного Бугу нижче за течією річки.Станом на 31 серпня рівень води у Ладижинському водосховищі знизився до відмітки 175,59 м (за Балтійською системою), що на 1,35 м нижче нормального підпірного горизонту. Такого низького рівня води у Ладижинському водосховищі не було за всю історію існування Ладижинської гідроелектростанції (з 10.05.1964 р) – і ця ситуація загрожує роботі ГЕС. Про це Новини Ладижина повідомила менеджер з комунікацій ДТЕК Ладижинської ТЕС Тетяна Поліщук.

«Через вкрай низький рівень води Ладижинська ГЕС працює лише 2-2,5 години на добу. Приток води маємо «нульовий». Такого ще не було ніколи, – каже електромонтер головного щита керування Ладижинської ГЕС Микола Фадєєв. – Рівень води продовжує знижуватися, адже ми маємо забезпечувати санітарний скид води – 5,5 м3/секунду. Так як притоку води немає, об’єм скиду зменшено до 3,4 м3. Якщо рівень води у водосховищі знизиться до відмітки 174,5 м – ми взагалі не зможемо працювати».

«Запланована потужність станції 7,5 МВт, та її реальна потужність залежить від кількості води у водосховищі. – каже головний інженер Ладижинської ТЕС Олександр Березницький. – під час весняного паводку зазвичай працює 2 гідроагрегати, у посушливий період ГЕС може взагалі не працювати, тому що недостатньо води. Тому і графіку відпуску електричної енергії не існує, адже запланувати заздалегідь приплив води у водосховище неможливо».

Як підкреслив заступник головного інженера Ладижинської ТЕС Василь Новицький, днями Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів звернулося з пропозицією знизити рівень води у Ладижинському водосховищі ще на 1 метр, аби підтримувати рівень Південного Бугу і забезпечити роботу каскаду ГЕС, розташованого нижче за течією.

Нагадаємо, Ладижинська ГЕС потужністю 7,5 МВт використовує тиск води Ладижинського водосховища, у якому охолоджується відпрацьована в турбінах вода з Ладижинської теплової електростанції. Тож дві електростанції отримують сумісний ефект ставка. ГЕС – підтримує водний балансу нашого регіону – тих населених пунктів, які знаходяться вище за течією річки Південний Буг, в тому числі і Вінниці.

Ще одна важлива функція, яку виконує гідростанція – це живлення Ладижинської теплоелектростанції у випадку аварії. І призначення своє гідроелектростанція виправдала – саме завдяки ГЕС у 2000 році вдалося зберегти обладнання і оперативно відновити роботу Ладижинської ТЕС, яка, внаслідок зледеніння, «сіла на нуль», тобто залишилася зовсім без електроенергії, необхідної для запуску обладнання.

10 травня 2014 року Ладижинській гідроелектростанції виповнилося 50 років, разом з Ладижинською ТЕС вона входить до складу енергетичної компанії ДТЕК. До кінця 2015 року компанія планує розпочати реконструкцію Ладижинської ГЕС. Відповідна заява про наміри була опублікована у ЗМІ 31 серпня 2015 року.
31 серпня 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 679 Коментарів: 1
aleksandr
Написав: aleksandr 5.09.2015 - 00:47
Кілька днів назад був на тому місці де Мати божа оставила слід ноги на камені де тече Буг... В Завадівці Буг можна перейти не намочивши навідь плавки !!!! Після вводу другої черги НЕ НАШОЇ РЯБИ Забудете про БУГ !!! Корме Ряба 62 країни курми , а нас українців оставе без води... В селі Соболівці вже по 80 - 90 метрів скважини і води немае !!! Що далі ?! Голосуем за РЯБУ і Рудих ?!

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль