Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка Ладижинська ТЕС пустила на продаж золошлакові відходи

Ладижинська ТЕС пустила на продаж золошлакові відходи

Ладижинська ТЕС утилізує золошлакові відходи, замість простого складування на спеціальних відвалах. Мета утилізації золошлакових відходів – не отримати прибуток, а мінімізувати використання золошлаковідвалу, який досяг критичних розмірівОсновний обсяг відходів теплоелектростанцій – це золошлаки, що утворюються в результаті спалювання вугілля. Утворення значної кількості золошлаків є однією з екологічних проблем для районів, де розташовані теплові електростанції.

Ладижинська ТЕС утилізує золошлакові відходи, замість простого складування на спеціальних відвалах. Це стало можливе завдяки співпраці з компанією United minerals group (UMG). Про це «Новини Ладижина» повідомила прес-служба ДТЕК Ладижинської ТЕС.

За 10 місяців 2015 року було відпущено більше 67 тис. тонн сухої золи безпосередньо з ТЕС. Крім цього, 47 тис. тонн золошлакової суміші було відібрано для продажу із золошлаковідвалу Ладижинської ТЕС (р-н села Білоусівка). На власні потреби станція використала ще 39 тис. тонн. Таким чином, ДТЕК Ладижинська ТЕС започаткувала процес зниження накопичення золошлакових відходів на користь утилізації, тобто вторинного використання сировини.

«На Ладижинській ТЕС працює цех з відбору сухої золи, також ми реалізуємо і золошлаки. Мета утилізації золошлакових відходів – не отримати прибуток, а мінімізувати використання золошлаковідвалу, який досяг критичних розмірів. Відповідно, ми зменшуємо навантаження на наші золошлакопроводи, які теж потребують реконструкції. У майбутньому ми хочемо взагалі припинити використання золошлаковідвалу, а згодом зменшити існуючі накопичення за рахунок відбору та реалізації золошлаків», – пояснює Олександр Бобрик, директор ДТЕК Ладижинської ТЕС.

Сумісно з UMG у листопаді 2015 року була виконана модернізація козлового крану промислового відвалу ДТЕК Ладижинської ТЕС. Саме цей кран півтораметровим ковшем відвантажує золошлаки у залізничні вагони для подальшого транспортування. Через технічні несправності фахівцям ТЕС довелося повністю замінювати електрообладнання та проводку крана. Після проведення ремонтних робіт відвантаження золошлаків з промислового шлаковідвалу Ладижинської ТЕС продовжується.
Варто відзначити, що утилізація золошлакових відходів – актуальне питання для всіх без винятку вугільних теплових електростанцій. Золошлаки – неминучий продукт, що утворюється внаслідок згоряння вугільного пилу на ТЕС. Щорічно в Україні утворюється близько 8 млн тонн золошлакових відходів. За проектом всі золошлаки від ТЕС разом з водою у вигляді пульпи транспортуються по золошлакопроводам до спеціального сховища – золошлаковідвалу.

Майже всі золошлаковідвали Українських ТЕС вже заповнені на 100% і немає можливості їх розширювати, через те, що потрібні нові території. Тому питання утилізації, тобто використання золошлаків на відміну від складування, вкрай важливе для ТЕС.

У 2014 році частка використання золошлаків по ДТЕК склала 12,7%. В Україні ця цифра за різними ТЕС варіюється від 1,5 до 35% утилізації золошлаків, в залежності від їхнього утворення.

В світі золошлаки – це комерційний товар, який використовується в будівництві, цементній промисловості, дорожньому будівництві, для укріплення виробок шахт та іншого. В Україні можливості утилізації складно реалізувати через відсутність обов'язкових державних законодавчих документів і стимулів на застосування золошлаків, неоднорідність матеріалу, не сформований ринок споживання золошлаків (консервативність споживачів). В Україні немає досвіду будівництва доріг з використанням золошлаків. Програми дорожнього будівництва недостатньо фінансуються. Необхідні організаційні зміни в структурі державного управління дорожнім будівництвом.

Читайте також: Фахівці та журналісти, на прикладі Ладижинської ТЕС, вивчали плановану діяльність із зниження викидів забруднюючих речовин (плюс фото та відео)

6005_vidvantazhennya_zoloshlakiv.jpg (102.37 Kb)6252_nove_obladnannya_kozlovogo_kranu_promislovogo_shlakoovidvalu.jpg (197.96 Kb)6969_promislovii_shlakovidval_lates.jpg (123.9 Kb)
16 грудня 2015 | | Автор:victoria | Переглядів: 1064 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль