Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка, Скандалы Ладижинська ТЕС працює на ДНРівському вугіллі ?

Ладижинська ТЕС працює на ДНРівському вугіллі ?

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/1417619695_03165003_106606_2230.jpg

Суперечлива інформація надходить про ситуацію з вугіллям на Ладижинській ТЕС.

Нещодавно відбувся «Круглий стіл» «Енергетична безпека України: як пережити зиму. Екстрені заходи чи популістські заяви нової влади?», організований Київським прес-клубом та Інститутом аналізу та прогнозування за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду в якому взяли участь відомі політики, експерти та чиновники.

Під час круглого столу голова Конфедерації вільних профспілок України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло ВОЛИНЕЦЬ повідомив невтішну інформацію про критичну ситуацію з вугіллям на українських ТЕС.

Він із іншим учасником форуму О. Бригинцем тільки-но повернувся з Львівсько-Волинського басейну.На його переконання, ситуація надто гостра, щоб щось приховувати. ТЕС та ТЕЦ щомісяця в мінусі 1,5 мільйоном необхідних їм тонн вугілля. Станом на сьогодні найдовше протримається Старобешівська ТЕС (сина В. Януковича) – «цілих» 20 днів. Запорізька має витримати без поповнення ще 12 днів. Решта – лічені дні: Ладижинська і Зміївська – 8, Придніпровська – 6, Трипільська й Вуглегірська, відповідно, – по 4 і 3,5 дні. У Луганської, приміром, вугілля залишилося менше ніж на добу.

Можна знову придбати вугілля за кордоном. Або віялово і масово відключати споживачів. Чи домовлятися із сепаратистами і Росією. Бо подальше замилювання очей аваріями – як-от на Запорізькій АЕС, – та дефіцитом вугілля від виходу населення на вулиці владу не врятує. Аварії на станціях, на жаль, надто часте явище – так. Крім того, атомні станції «покривають» лише трохи більше половини необхідної норми електроенергії.

За повідомленням сепаратистського інтернет-ресурсу http://dnrsvoboda.ru/ на Ладижинську ТЕС потрапляє вугілля з території ДНР та ЛНР.

У «сепаров», як відомо, на контрольованій ними території є всього дві електростанції - Старобешівська і Вуглегірська. «Визволителі» присвоїли собі ще три ТЕС - Слов'янську, Луганську та Курахівську. Перші дві дихають на ладан, але і вони, і третя справно отримують паливо. Так само як і інші ТЕС колись єдиної енергосистеми - Зміївська, Трипільська, Криворізька, Запорізька, Ладижинська... І що цікаво - з Донецька. Так само як і Авдіївський і Маріупольський коксохіми. Господарі станцій і вугілля вміють домовлятися і вивозити вугілля. Це не афішується, але струмочок «чорного золота» справно йде зі сходу на захід. Шахтарі найвідомішою шахти Донецька їм. Засядька були дещо здивовані, коли я їм сказав, що їх вугілля не буде знаходити збуту на Україні. Вони знаю, що він іде туди.

За попередньою інформацією прес-служби Ладижинської ТЕС жодної проблеми з вугіллям немає і ТЕС працює в нормальному режимі, вугілля постійно надходить і критичної ситуації не вбачається. Найближчим часом ми чекаємо на більш детальну інформацію з вугіллям на Ладижинській ТЕС, в т.ч. хто є постачальником.

Неодноразово дана інформація підтверджувалась і українськими журналістами, зокрема Мустафою Найемом, який крім того повідомляв, що компанія ДТЕК продає вугілля за кордон:

А тепер не очевидний факт: відчуваючи дефіцит вугілля в країні, Україна продовжує цей самий вугілля експортувати. Якщо бути точніше, не Україна, а компанія ДТЕК Ріната Ахметова. Це випливає з протоколу наради у Мінпаливенерго. Тобто в той час як держава змушена торгувати з сепаратистами, ДТЭКовский вугілля відвантажується в тому числі в Бразилії, Мексики, Марокко і Великобританії, оскільки він "вже законтрактований і його експорт необхідний для фінансового забезпечення компанії"

Як відомо, директором Ладижинської ТЕС на сьогоднішній день є Олександр Бобрик, який до цього був директором Луганської ТЕС.
20 грудня 2014 | | Автор:Arhip | Переглядів: 737 Коментарів: 1
Написав: piatkovskiy 20.12.2014 - 20:39
Головне, щоб було світло, а звідки вугілля це не наша проблема.
Станція Ахметова, як він хоче, так і буде він- власник.
Якщо держава відкупить станцію назад, тоді інша справа, а зараз треба вугілля , купувати його можна і в польші, тільки треба платити гроші. І вони є, бо за світло ми платимо вчасно.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль