Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/8783_4-3-01-800x500_c-768x0.jpgВ Україні можливе чергове підвищення тарифів, і це наслідки введення формули "Роттердам+".

Про це повідомив експерт у сфері енергетики, екс-член Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Андрій Герус у Facebook.

За 6 місяців єврооблігації ДТЕК виросли більш ніж на 100 %: з 38 % від номіналу у березні до 78 % у жовтні.

"Це абсолютно логічна реакція інвесторів на введення "Роттердаму" і на стрімкий ріст тарифу для ТЕС за останні півроку", – запевнив експерт.

Як йдеться у дописі, нещодавно ДТЕК оголосив умови реструктуризації боргу: погашення у 2023-2024 рр. Списання боргу немає.

"Ви памятаєте, як було багато критиків, коли міністр фінансів Яресько добилася списання 20 % боргу. Говорили нібито це занадто мале списання, і нам всім – платникам податків – доведеться гасити великий борг у майбутньому. Але все пізнається у порівнянні", – зазначив Герус.

Він пояснив, що коли у випадку з ДТЕК списання боргу немає взагалі, всім платникам тарифів доведеться додатково сплатити 70 млрд грн на погашення цього боргу. Ці гроші зайдуть в енергоринок і вийдуть звідти кредиторам. А для оновлення і модернізації енергетики буде потрібне нове підняття тарифів.

"Звичайно, не йдеться, щоб "віджати" кредиторів ДТЕК. Але вони розуміли або мали розуміти всі ризики, коли кредитували у твердій валюті компанію, яка мала гривневий бізнес. А менеджери компанії мали розуміти можливі наслідки, коли приймали рішення брати борг у валюті. Ніхто не обіцяв, що тарифи компанії будуть стрімко рости разом із девальвацією гривні. Ці кредити не були погоджені регулятором НКРЕ. Але зараз НКРЕКП вирішило, що всі помилкові рішення ДТЕК та їх кредиторів ляжуть на споживачів", – зазначив Андрій Герус.

"Багатство тримачів боргу ДТЕК виросло на 105 % з березня (у валюті) – це чітко відображає ціна єврооблігацій. Я думаю, що ці тримачі бондів далеко не найбідніші люди. Це прекрасний приклад, як усі, зокрема й бідні люди "скидуються", щоб багатство небідних виросло ще більше. Це шлях у прірву, це потрібно зупиняти", – додав він.
3 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1058 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької В Ладижині відбувся творчий вечір молодої поетеси Марійки Брушницької  І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. І знову про Четвертинівку. Конфлікт навколо передачі майна триває. Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Громадськість запустила новий проект: «Поділля: ойкумена-інкогнита. В пошуках минулого». Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Ладижинська громадська рада запустила власний сайт Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали  під буряки скіфські кургани Екологи: В Ладижинських хуторах розпахали під буряки скіфські кургани 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками? 33 канал: Проти екс-працівника колонії сфабрикували справу із наркотиками?

Логін
Пароль