Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/8783_4-3-01-800x500_c-768x0.jpgВ Україні можливе чергове підвищення тарифів, і це наслідки введення формули "Роттердам+".

Про це повідомив експерт у сфері енергетики, екс-член Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Андрій Герус у Facebook.

За 6 місяців єврооблігації ДТЕК виросли більш ніж на 100 %: з 38 % від номіналу у березні до 78 % у жовтні.

"Це абсолютно логічна реакція інвесторів на введення "Роттердаму" і на стрімкий ріст тарифу для ТЕС за останні півроку", – запевнив експерт.

Як йдеться у дописі, нещодавно ДТЕК оголосив умови реструктуризації боргу: погашення у 2023-2024 рр. Списання боргу немає.

"Ви памятаєте, як було багато критиків, коли міністр фінансів Яресько добилася списання 20 % боргу. Говорили нібито це занадто мале списання, і нам всім – платникам податків – доведеться гасити великий борг у майбутньому. Але все пізнається у порівнянні", – зазначив Герус.

Він пояснив, що коли у випадку з ДТЕК списання боргу немає взагалі, всім платникам тарифів доведеться додатково сплатити 70 млрд грн на погашення цього боргу. Ці гроші зайдуть в енергоринок і вийдуть звідти кредиторам. А для оновлення і модернізації енергетики буде потрібне нове підняття тарифів.

"Звичайно, не йдеться, щоб "віджати" кредиторів ДТЕК. Але вони розуміли або мали розуміти всі ризики, коли кредитували у твердій валюті компанію, яка мала гривневий бізнес. А менеджери компанії мали розуміти можливі наслідки, коли приймали рішення брати борг у валюті. Ніхто не обіцяв, що тарифи компанії будуть стрімко рости разом із девальвацією гривні. Ці кредити не були погоджені регулятором НКРЕ. Але зараз НКРЕКП вирішило, що всі помилкові рішення ДТЕК та їх кредиторів ляжуть на споживачів", – зазначив Андрій Герус.

"Багатство тримачів боргу ДТЕК виросло на 105 % з березня (у валюті) – це чітко відображає ціна єврооблігацій. Я думаю, що ці тримачі бондів далеко не найбідніші люди. Це прекрасний приклад, як усі, зокрема й бідні люди "скидуються", щоб багатство небідних виросло ще більше. Це шлях у прірву, це потрібно зупиняти", – додав він.
3 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1459 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність Міський голова Валерій Коломєйцев має намір передати лікарню в державну власність

Логін
Пароль