Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

Експерт: Помилкові рішення ДТЕК можуть викликати підвищення тарифів на електроенергію

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/thumb/8783_4-3-01-800x500_c-768x0.jpgВ Україні можливе чергове підвищення тарифів, і це наслідки введення формули "Роттердам+".

Про це повідомив експерт у сфері енергетики, екс-член Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Андрій Герус у Facebook.

За 6 місяців єврооблігації ДТЕК виросли більш ніж на 100 %: з 38 % від номіналу у березні до 78 % у жовтні.

"Це абсолютно логічна реакція інвесторів на введення "Роттердаму" і на стрімкий ріст тарифу для ТЕС за останні півроку", – запевнив експерт.

Як йдеться у дописі, нещодавно ДТЕК оголосив умови реструктуризації боргу: погашення у 2023-2024 рр. Списання боргу немає.

"Ви памятаєте, як було багато критиків, коли міністр фінансів Яресько добилася списання 20 % боргу. Говорили нібито це занадто мале списання, і нам всім – платникам податків – доведеться гасити великий борг у майбутньому. Але все пізнається у порівнянні", – зазначив Герус.

Він пояснив, що коли у випадку з ДТЕК списання боргу немає взагалі, всім платникам тарифів доведеться додатково сплатити 70 млрд грн на погашення цього боргу. Ці гроші зайдуть в енергоринок і вийдуть звідти кредиторам. А для оновлення і модернізації енергетики буде потрібне нове підняття тарифів.

"Звичайно, не йдеться, щоб "віджати" кредиторів ДТЕК. Але вони розуміли або мали розуміти всі ризики, коли кредитували у твердій валюті компанію, яка мала гривневий бізнес. А менеджери компанії мали розуміти можливі наслідки, коли приймали рішення брати борг у валюті. Ніхто не обіцяв, що тарифи компанії будуть стрімко рости разом із девальвацією гривні. Ці кредити не були погоджені регулятором НКРЕ. Але зараз НКРЕКП вирішило, що всі помилкові рішення ДТЕК та їх кредиторів ляжуть на споживачів", – зазначив Андрій Герус.

"Багатство тримачів боргу ДТЕК виросло на 105 % з березня (у валюті) – це чітко відображає ціна єврооблігацій. Я думаю, що ці тримачі бондів далеко не найбідніші люди. Це прекрасний приклад, як усі, зокрема й бідні люди "скидуються", щоб багатство небідних виросло ще більше. Це шлях у прірву, це потрібно зупиняти", – додав він.
3 листопада 2016 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1432 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль