Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка ДТЕК Ріната Ахметова, в 2013 році, збільшив виробничі показники всупереч ринковим умовам

ДТЕК Ріната Ахметова, в 2013 році, збільшив виробничі показники всупереч ринковим умовам

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/5680_rinat.jpeg
Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова а 2013 році, на противагу загальноукраїнської тенденції, показав позитивну динаміку виробничих показників.
Відповідно до прес-релізу компанії, за минулий рік тут наростили видобуток вугілля на 4,3% до 41408 тисяч тонн, а відпуск електроенергії тепловими електростанціями, які входять до складу генкомпаній, підконтрольних холдингу, збільшився на 3,1%, до 53,014 млрд кВт-год.
При цьому, в ДТЕК відзначають ускладнення роботи на ринку, особливо електроенергетичному – скорочення обсягів промислового виробництва в країні на 4,7% порівняно з 2012 роком спричинило зниження попиту на електроенергію з боку промисловості на 4,4 млрд кВт-год. Це ж, у свою чергу, зберегло профіцит ринку вугілля.
Вугілля
За підсумками 2013 вугледобувні підприємства ДТЕК наростили виробництво на 4,3% порівняно з 2012 роком. Збагачувальні фабрики компанії також збільшили виробництво: обсяг збагачення рядового вугілля зріс на 5,9% до 29,229 млн тонн, випуск концентрату – на 4,8% до 19,182 млн тонн. Настільки позитивну динаміку при загальному скороченні видобутку вугілля в Україні в ДТЕК пояснюють включенням в дані видобутку і збагачення вугілля російських підприємств (три шахти і одна збагачувальна фабрика) в Ростовській області та ТДВ “Шахта Білозерська”, придбаних компанією у березні та липні 2012 року, а також зміною структури попиту на вугільному ринку.
Чимало зростанню виробничих показників на вугледобувних активах холдингу посприяло інвестування в галузь. ДПЕК впродовж 2013 інвестував 4197000000 грн у розвиток вугледобувних підприємств. З них на оснащення шахт обладнанням для очисних вибоїв було направлено 1 199,4 млн грн, на оновлення парку прохідницької техніки та модернізацію транспортної ланцюжка – 517,1 млн грн.
Електроенергетика
За підсумками 2013 року ДТЕК збільшив вироблення електроенергії (е/е) на 3,1% порівняно з 2012 роком. Однією з основних причин такого зростання, пояснюють у компанії, стало скорочення кількості працюючих теплових енергоблоків в 2013 році через техногенні чинники – пожежі на Вуглегірській ТЕС, що вивела з ладу одну з найбільших теплоелектростанцій країни. Для забезпечення необхідного рівня спалювання вугілля в країні генкомпанії холдингу в квітні 2013-го тимчасово взяли на себе підвищену кількість вироблення теплової енергії.
Ще одним позитивним “енергофактором”, що вплинув на зростання виробничих показників, став початок продажу електроенергії Ботієвської ВЕС в енергоринок з 1 січня 2013 року; втім, обсяги поставленого цією станцією струму в компанії не повідомляють. З негативу в ДТЕК відзначають зниження генерації електроенергії в 2013 році на 29,1% до 3325 млн кВт-год ПАТ “Київенерго” (більше 72% акцій належить енергохолдингу).
У частині дистрибуції е/е за підсумками 2013 року холдинг збільшив закупівлю електроенергії на 10,8% до 59733 млн кВт-год завдяки консолідації в 2012 році компаній “ДТЕК Дніпрообленерго” і “ДТЕК Крименерго”.
Що ж стосується інвестицій в електроенергетичну галузь, за минулий рік компанія сумарно направила 2,529 млрд грн на реконструкцію і технічне переоснащення енергоблоків теплоелектростанцій, 1,243 млрд грн в технічне переоснащення ліній електропередачі і підстанцій. За підсумками року було побудовано, реконструйовано і відремонтовано майже 9 тис. км ліній електропередач, а також близько 6500 підстанцій.
Зовнішні ринки
За результатами 2013 року ДТЕК збільшив поставки електроенергії за кордон на 1,2% до 9828 млн кВт-год – в основному за рахунок зростання поставок у першому півріччі-2013. Що ж до вугілля, тут зростання куди більш помітне – холдинг наростив поставки вугілля на зовнішні ринки на 72,7% до 4,74 млн тонн. Зростання експортних поставок в ДТЕК пояснюють виходом на нові ринки збуту вугілля в Азії і Марокко, розширенням співпраці з металургійними підприємствами Китаю і Південної Кореї. Також в 2013 році ДТЕК відновив постачання енергетичного вугілля марок Г і ДГ до країн Середземномор’я і уклав контракти з міжнародними енергетичними компаніями EDF і E.ON на постачання вугілля тепловим станціям в Європі.
Крім традиційних для холдингу напрямків, ДТЕК в 2013 році активно зайшов на ринок природного газу. Зокрема, компанія влітку минулого року почала поставки палива реверсними маршрутами з Європи, імпортувавши 628,3 млн куб. м.
2 квітень 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 612 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль