Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Економіка ДТЕК Ріната Ахметова, в 2013 році, збільшив виробничі показники всупереч ринковим умовам

ДТЕК Ріната Ахметова, в 2013 році, збільшив виробничі показники всупереч ринковим умовам

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/5680_rinat.jpeg
Енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова а 2013 році, на противагу загальноукраїнської тенденції, показав позитивну динаміку виробничих показників.
Відповідно до прес-релізу компанії, за минулий рік тут наростили видобуток вугілля на 4,3% до 41408 тисяч тонн, а відпуск електроенергії тепловими електростанціями, які входять до складу генкомпаній, підконтрольних холдингу, збільшився на 3,1%, до 53,014 млрд кВт-год.
При цьому, в ДТЕК відзначають ускладнення роботи на ринку, особливо електроенергетичному – скорочення обсягів промислового виробництва в країні на 4,7% порівняно з 2012 роком спричинило зниження попиту на електроенергію з боку промисловості на 4,4 млрд кВт-год. Це ж, у свою чергу, зберегло профіцит ринку вугілля.
Вугілля
За підсумками 2013 вугледобувні підприємства ДТЕК наростили виробництво на 4,3% порівняно з 2012 роком. Збагачувальні фабрики компанії також збільшили виробництво: обсяг збагачення рядового вугілля зріс на 5,9% до 29,229 млн тонн, випуск концентрату – на 4,8% до 19,182 млн тонн. Настільки позитивну динаміку при загальному скороченні видобутку вугілля в Україні в ДТЕК пояснюють включенням в дані видобутку і збагачення вугілля російських підприємств (три шахти і одна збагачувальна фабрика) в Ростовській області та ТДВ “Шахта Білозерська”, придбаних компанією у березні та липні 2012 року, а також зміною структури попиту на вугільному ринку.
Чимало зростанню виробничих показників на вугледобувних активах холдингу посприяло інвестування в галузь. ДПЕК впродовж 2013 інвестував 4197000000 грн у розвиток вугледобувних підприємств. З них на оснащення шахт обладнанням для очисних вибоїв було направлено 1 199,4 млн грн, на оновлення парку прохідницької техніки та модернізацію транспортної ланцюжка – 517,1 млн грн.
Електроенергетика
За підсумками 2013 року ДТЕК збільшив вироблення електроенергії (е/е) на 3,1% порівняно з 2012 роком. Однією з основних причин такого зростання, пояснюють у компанії, стало скорочення кількості працюючих теплових енергоблоків в 2013 році через техногенні чинники – пожежі на Вуглегірській ТЕС, що вивела з ладу одну з найбільших теплоелектростанцій країни. Для забезпечення необхідного рівня спалювання вугілля в країні генкомпанії холдингу в квітні 2013-го тимчасово взяли на себе підвищену кількість вироблення теплової енергії.
Ще одним позитивним “енергофактором”, що вплинув на зростання виробничих показників, став початок продажу електроенергії Ботієвської ВЕС в енергоринок з 1 січня 2013 року; втім, обсяги поставленого цією станцією струму в компанії не повідомляють. З негативу в ДТЕК відзначають зниження генерації електроенергії в 2013 році на 29,1% до 3325 млн кВт-год ПАТ “Київенерго” (більше 72% акцій належить енергохолдингу).
У частині дистрибуції е/е за підсумками 2013 року холдинг збільшив закупівлю електроенергії на 10,8% до 59733 млн кВт-год завдяки консолідації в 2012 році компаній “ДТЕК Дніпрообленерго” і “ДТЕК Крименерго”.
Що ж стосується інвестицій в електроенергетичну галузь, за минулий рік компанія сумарно направила 2,529 млрд грн на реконструкцію і технічне переоснащення енергоблоків теплоелектростанцій, 1,243 млрд грн в технічне переоснащення ліній електропередачі і підстанцій. За підсумками року було побудовано, реконструйовано і відремонтовано майже 9 тис. км ліній електропередач, а також близько 6500 підстанцій.
Зовнішні ринки
За результатами 2013 року ДТЕК збільшив поставки електроенергії за кордон на 1,2% до 9828 млн кВт-год – в основному за рахунок зростання поставок у першому півріччі-2013. Що ж до вугілля, тут зростання куди більш помітне – холдинг наростив поставки вугілля на зовнішні ринки на 72,7% до 4,74 млн тонн. Зростання експортних поставок в ДТЕК пояснюють виходом на нові ринки збуту вугілля в Азії і Марокко, розширенням співпраці з металургійними підприємствами Китаю і Південної Кореї. Також в 2013 році ДТЕК відновив постачання енергетичного вугілля марок Г і ДГ до країн Середземномор’я і уклав контракти з міжнародними енергетичними компаніями EDF і E.ON на постачання вугілля тепловим станціям в Європі.
Крім традиційних для холдингу напрямків, ДТЕК в 2013 році активно зайшов на ринок природного газу. Зокрема, компанія влітку минулого року почала поставки палива реверсними маршрутами з Європи, імпортувавши 628,3 млн куб. м.
2 квітень 2014 | | Автор:victoria | Переглядів: 624 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль