В Ладижинських хуторах розпахали під буряки скіфські кургани

7667_img_0702.jpg (54.08 Kb) В селі Ладижинські хутори Гайсинського району розпахали та посадили цукрові буряки скіфські кургани 4-6 сторіччя до нашої ери.
Про це стало відомо громадські організації «Народний центр екологічного контролю» під час одного із останніх екологічних рейдів в Гайсинському районі.

«На цих полях видніються пагорби, які являються скіфськими похованнями 4-7 сторіччя до нашої ери. Ясна річ, що раніше вони були набагато вищими. Але проходив час, дощі їх розмивали і вони ставали меншими. Хоча пару пагорбів досить чітко проглядаються. До війни пробували хлопці місцеві шукати і знайшли лише тільки кольчуги і більше нічого. А тягнуться вони з лад-хуторянських полів через ліс виходять на край губницького поля, і тягнуться аж на Одещину до Причорномор’я. Вони охороняються законом. Це пам’ятка культури археологічна,- зазначив губницький історик Іван Ткаченко.

Цитата:
Довідка: Скіфські могили (або скіфські кургани) — поховальні пам'ятники скіфського часу, у формі земляного насипу над поховальною ямою. Скіфи, що жили на території України (степова і лісостепова зона, зокрема Придніпров'я, Крим) з VII до ІІІ-ІІ ст. до Р. Х., залишили по собі велику кількість курганів-могил. Треба сказати, що скіфські могили знайдені і на території Північного Кавказу, у Прикубанні.
Найвідоміші скіфські могили на території України — Жаботинські кургани, могили Чортомлик, Огуз, Куль-Оба, Солоха, Козел, Гайманова Могила, Товста Могила, Мелітопольський курган, Мельгуновський курган, Олександропільська, «Перша Завадська», Чабанцева Могила, Золота і Ак-Мечетська, «Переп'ятиха». Загалом на наших землях датуються VII–VI ст. до Р.Х тільки 20 скіфських могил, кінцем VI–V ст. до Р. Х. — близько 100 курганів-могил. Пік будівництва поховальних споруд-могил припадає на IV ст. до Р.Х — розквіт Скіфії. Грандіозні поховальні «Царські кургани», в яких виявлені величезні цінності, у більшості локалізуються на Нижньому Подніпров'ї. Але на межі IV-ІІІ ст. до Р.Х настає спад їх будівництва та й взагалі проявів скіфської культури, яка занепадає.
«Нам відомо, що на поблизу села Ладижинську хутори знаходяться такі пам’ятки археології, як поселення трипільської та зарубинецької культури, а також знаходяться скіфські кургани, датовані 4-6 сторіччям до нашої ери. Згідно із законодавство такі пам’ятки археології охороняються законом, на них забороняється господарська діяльність. На фото ви можете побачити, що місцеве господарство перепахало ці кургани та посадило там буряки, що є недопустимим. Зі своєї сторони ми спрямуємо звернення в область у відповідні структури, щоб була проведена повноцінна перевірка, а винні особи були покарані», - зазначив голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич.

9681_img_0709.jpg (58.18 Kb)5254_img_0710.jpg (58.09 Kb)6286_img_0706.jpg (56.5 Kb)7667_img_0702.jpg (54.08 Kb)


Авторизация Зарегистрироваться