Екологи перевіряли звернення з приводу обрізки дерев в Ладижині

5940_p2020615.jpg (105.74 Kb)Нещодавно до громадської організації «Народний центр екологічного контролю» були адресовані звернення з приводу обрізки дерев в районі третьої школи в місті Ладижин комунальниками. За словами людей, така обрізка дерев є неприйнятною та лише шкодить деревам, а не захищає їх.

Голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич оперативно відреагував на звернення та як громадський інспектор від обласного управління екології здійснив перевірку інформації, яку отримав від жителів міста.

Під час перевірки дійсно було зафіксовано проведення комунальниками санітарної обрізки дерев на території школи № 3. Також було перевірено всі необхідні дозвільні документи на таку обрізку, надані майстром Григорієм Сушієм, який керував бригадою під час обрізки дерев. Формально жодних претензій до документів виявлено не було, всі дозволи на таку обрізу були в наявності, тобто з точки зору дотримання законності все було в порядку.

Але у Володимира Катеринича та інших учасників ГО «Народний центр екологічного контролю» давно виникали питання доцільності проведення топінгу дерев в Ладижині, який комунальники постійно і стабільно використовують.

Цитата:
Довідка: Топінг– це практика повного видалення великих та малих скелетних (основних) гілок старих дерев з метою омолодження. Згідно з «Правилами утримання зелених насаджень», у населених пунктах України з 2006 року застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне.

Ситуацію з санітарною обрізкою дерев в Ладижині прокоментував голова ГО «Народний центр екологічного контролю» Володимир Катеринич.

«Наша організація давно цікавиться та слідкує за тим, що в Ладижині відбувається з зеленими насадженнями. До речі, перша наша кампанія була за збереження каштанів, які влада хотіла вирізати всі до одного в цілях боротьби з каштановою міллю. Ми зупинили цей процес і каштанам на сьогодні в Ладижині нічого не загрожує. Наші комунальники вже багато років ведуть боротьбу з омелою шляхом топінгу, в окремих випадках ми бачимо обрізання наполовину стовбура, в окремих випадках тільки гілок дерева. Дуже багато випадків неестетичного обрізання дерев та випадків, коли дерево починає хворіти більше, аніж від омели., дерева заростають обростаючими пагонами, адже проріджування не відбувається. Стовбури дерев загнивають та вражаються патогенними грибами та мікроорганізмами. Місця зрізів не обробляться спеціальною речовиною. В даному випадку ми говоримо не про законність, адже формально процедурні питання дотримуються і аналогічно працюють за тими ж самими методами і вінницькі і київські комунальники. На фото видно дерево біля тієї ж 3-ї школи, що зазнало топінгу кілька років тому. Як бачимо, верхня частина густо заросла омелою, тобто топінг -це не прийнятний метод догляду за зеленими насадженнями. Ми говоримо про ефективність та правильність методів догляду за зеленими насадженнями в місті. Місто потребує залучення професійного фахівця – арбориста, який би здійснив аналіз ситуації в місті та допоміг би впровадити іншу методику догляду за зеленими насадженнями. Також слід говорити про формальність обрізки задля освоєння грошових коштів та економічну обґрунтованість такої обрізки, позаяк це дорога процедура», - зазначив Володимир Катеринич.
3316_p2020616.jpg (69.94 Kb)7827_p2020614.jpg (100.46 Kb)45_p2020613.jpg (84.6 Kb)1681_p2020612.jpg (95.29 Kb)59_p2020611.jpg (90.7 Kb)


Авторизация Зарегистрироваться