Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Статьи Вінницька преса проголосувала не обговорювати питання екології на прес-конференції "Нашої Ряби"

Вінницька преса проголосувала не обговорювати питання екології на прес-конференції "Нашої Ряби"

27 липня на підприємствах компанії "Миронівський хлібопродукт" відбувся прес-тур в програму якого входила екскурсія підприємствами, що будуються та вводяться в експлуатацію і відповідно прес-конференція.
Участь взяли обласні та місцеві засоби масової інформації, місцеві громадські організації. Самою цікавою частиною екскурсії була прес-конференція в якій брав участь також Микола Кучер.
Сама екскурсія складалась з огляду об’єктів птахокомплексу, що знаходяться навколо Ладижина, поверхневої розповіді на рівні 5-го класу середньої школи про процеси очистки, відгодівлі курчат і т.д.
Забійний цех журналістам зсередини не показали, тільки ззовні мотивуючи це спеціальним санітарним режимом, але розказали, що відходів 100% взагалі чисто конкретно не буде, бо всі відходи переробляють на муку.
Кілька раз було спростовано інформацію про використання артезіанської води для виробничих процесів. Екологом переробного комплексу було підтверджено, що артезіанські свердловини є, але лише спостережні, які не експлуатуються.
За словами еколога переробного комплексу Валерія Короля відходи переробного комплексу будуть іти або в цех технічних фабрикатів або на Тульчинський ветсанзавод.
Послід буде вивозитись на 4 послідосховища і кожні шість місяців вивозитись на поля. Про біогазові установки було сказано, що це перспектива і може колись ідея буде реалізована.
Загалом розповіді про технологічні процеси і екологічні наслідки були поверхневі і декларативні, тому представники Ладижинської громадської ради, які брали участь в прес-турі, спробували отримати відповіді на прес-конференції за участю Миколи Кучера, але вийшло так, що прес-конференція пішла не за планом. http//news.intv.ua/uploads/posts/2011-08/1313658077_mironovsk..jpg
Спочатку організатори прес-туру не розрахували кількість місць, а тому багатьом довелось стояти в невеликому кабінеті з непрацюючим кондиціонером.
Прес-конференція розпочалась з рекламного ролика, метою якого було залучення кадрів, який був не дуже доречним до мети прес-туру, дізнатись більше про технологічний процес та екологію.
Враховуючи, що у вінницької преси питань не було, ініціативу взяли на себе представники Ладижинської громадської ради.
Володимир Кондрицький задав питання, що стосується екологічних наслідків від роботи птахокомплексу і комбікормового заводу зокрема, питав він і про те чи була опублікована заява про екологічні наслідки, чи були враховані всі об’єкти птахокомплексу при проведенні експертиз. Загалом питання були прямі, стосувались екологічних наслідків і були адресовані головному «нашорябівському» екологу.
Еколог визнала, що заяви про екологічні наслідки немає, і відповіді по суті не дала сказавши лише, що пан Кондрицький не правий не забувши сказати, що «Нана ряба» дуже серйозна фірма і «вєніков не в’яже», себто має всілякі там сертифікати, дозволи, визнання і тому подібне.
Пан Володимир був вимушений ще раз перепитати головного еколога і вимагав відповіді на поставлені питання, позаяк еколог не відповіла по суті на що шановна вінницька преса обурилась, почала вимагати «закрити рота» всіляких там громадських організацій, бо прес-тур організований саме для преси, а не для громадськості і преса дуже хоче «ощатися», а не ляси точити на теми екології. Враховуючи, що питань у вінницької преси не було, пан Володимир ще раз спробував отримати відповіді, але сталось так, що вінницька преса ще більше обурилась і прес-секртеар Анастасія Саботюк поставила питання на голосування чи треба далі обговорювати ці екологічні питання, які ніхто не розуміє.
Більшість проголосувала… не обговорювати екологічні питання про ці екологічні наслідки, бо руки підняло всього кілька чоловік, то ж тему екології було закрито за голосуванням нашої дуже «свобідної» вінницької преси.
Вінницьку пресу цікавило питання про те чи виплачується вчасно заробітна плата на нашій рябі і чи всі працюють по трудовим книжкам на що була отримана відповідь, що «боже спаси, ми ж європейська кумпанія». Але Ладижинська громадська рада вже кілька років займається «вибиванням» зарплат працівників, які працюють на будівництві без трудових книжок, тому і запитала чи не переживає інвестор за свою ділову репутацію, адже незаконні дії будівельних кампаній шкодять інтересам саме нашої Ряби і чи має інвестор важелі впливу на такі будівельні кампанії.
Директор комбікормового заводу замість того, щоб дійсно підтвердити, що в Україні в будівельній галузі тотальне порушення законів, що таки дійсно працюють без трудових книжок, а зарплати отримують в конвертах, що виправити цю ситуацію «Наша Ряба» не може, почав говорити, що якийсь там секретний внутрішній відділ ретельно перевіряє всі ці кампанії і що це як би не відповідає дійсності. На закиди громадської ради, що в неї є більше 200 заяв працівників, що вони не отримали зарплати і працювали без трудової книжки, різко було задній хід я рекомендовано таким працівникам іти до суду і судитись з такими фірмами, що означає те, що вплинути «Наша Ряба» на такі будівельні фірми не може або не хоче.
Місцевого головного редактора «Ладижинської газети» зацікавило скільки податків заплатила «Наша Ряба» в місцевий бюджет на що після паузи Миколою Кучером було сказано, що «дуже багато», тобто на пресс-конференції не знав ніхто відповіді на таке просте запитання.
Цікавило Ладижинську громадську раду чи були укладені соціальні угоди з територіальними громадами і чому вони до цього часу не оприлюднені, адже ще рік тому на прес-конференції озвучувалась ця інформація. Нагадаємо, що соціальні угоди – це документ в якому повинно бути записано скільки грошей повинна «Наша Ряба» громаді міста і на яких умовах. Цікаво. Еге-ж!
Але пан Микола Кучер взагалі не знав про існування таких угод і почав наводити список добрих справ. Після дискусії за допомогою працівника «Нашої Ряби», який збігав і перерахував угоди, бо сам напевно забувся скільки їх там, було повідомлено, що 5 угод укладено. Микола Кучер пообіцяв надати ці угоди для ознайомлення громадськості.
Загалом враження від прес-конференції не дуже. В умовах, коли ці прес-тури завжди проходили по чітко заданому плану, з визначеним переліком питань зі «своїми» журналістами, які задавали питання щось на зразок « а чи їсте ви курку-рябу» або «воняти буде», організатори прес-конференції не були готові проводити такий захід. Елементарних відповідей на прості запитання не було, інформацією майже ніхто не володіє, а розмови на прес-конференції схожі на щось таке: «Оце дерево. На ньому листя і листя восени жовтіють…».
А якщо б прес-конференція зібрала професійних екологів, незаангажованих журналістів десь з Києва або інших професіоналів? Що б тоді було? І це не якась там громадська організація з місцевим статусом. Отакий от був прес-тур з ледачими і дуже «незаангажованими» журналістами Вінниччини, які запросто можуть проголосувати не розглядати питання екології… Що ж вони вам про вибори напишуть…


Андрій Скакодуб
31 липня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1423 Коментарів: 13
Написав: Ніна 31.07.2012 - 08:34
Ці журналісти, напевно забули про Чорнобиль, або народились після нього і ніколи не чули які наслідки від нього в Україні. То тоді були хочь якісь державні гарантії, покі партія "Регіонів" ті гарантії поступово не повідміняла. А цей проєкт такий же небезпечний. Він не державний і тому у випадку надзвичайного стану, ніхто перед громадянами та перед журналістами не буде нести відповідальності. Чи може журналісти вважають, що їх ніколи не торкнется лихо? А тих грошей , яки їм заплатили замовникі піару вистачить на все їхнє останнє життя.
Написав: Спостерігач 31.07.2012 - 08:34
Що ж вони вам про вибори напишуть…- сказав пан АНДвЙ. Те саме хочу запитати і вас. Ви ж НЕЗАЛЕЖНІ... Але чомусь про МАТВІЄНКА, який роздає аптечки під підпис та паспортні дані ви чомусь не пишете... А все тому що ви АНДвЙ працюєте у штабі цього народного депутата, який вам зарплату платить із тих коштів, які не хоче декларувати. Але що вам ... Він святий...
Написав: Невловимий 31.07.2012 - 08:40
Пан Кондрицький доки був дЕректором ФЕРМЕНТНОГО про екологію не думав, а тепер народний борець! Автору хочеться сказати одне... покинь писати... це не твоє... Займаєшся юридичною діяльністю, то займайся далі... Правила побудови речення автор не знає(шкільна програма).У цій писанині більше якихось епітетів аніж фактажу...СТИЛЬ ЛГ... сам пишу ,сам роблю висновки ...
Написав: Спостерігач 31.07.2012 - 08:43
31.07.2012 Невловимий підтримую... Пане АНДвЙ перепрошую за опечатку у вашому імені в попередньому моєму коментарі...
Написав: Спостерігач2 31.07.2012 - 08:45
ооо то це ваш сайт виправляє ваше ім'я... тоді своє вибачення я забираю назад...)))
Написав: Андрій 31.07.2012 - 09:37
З приводу Матвієнка та взагалі політики, то ми згодом відкриємо нолвий розділ, присвячений виборам 2012, де будуть розміщуватись всі матеріали. З приводу побудови речень... то зауважу, що це Інтернет, а не газета, тому ваще зауваження недоречне, в неті інші канони і правила... "кто во что гаразд". Чомусь Українські правді ці епітети подобаються, якщо вам ні, то це ваші проблеми.
Написав: Спостерігач 31.07.2012 - 10:32
Не плутайте грішне з праведним. Те що ви пишете у НАРОДНОМУ блозі на УП, то це ще не означає, що ви журналіст ... І з чого ви взяли, що УП та ваша писанина подобається ?!..Блог на то і блог, що ви там виказуєте свої думки..а у вас РЕСУРС - НОВИНИ ЛАДИЖИНА. Себто, ви повинні писати так, як цього вимагають елементарні правила побудови речень та правопису... Назвіться БЛОГ ПРО ЛАДИЖИН і тоді немає проблем!
Написав: Вовик 31.07.2012 - 12:31
О-о! Зашевелились продажные журнашлюхи. Правда глаза колет?
Написав: Юлія Данильченко 2.08.2012 - 22:04
як на мне, то ціллю такого тур походу було аж ніяк не ознайомлення журналістів міста вінниця з "експонатами" підприємства, а банальний піар його власників, один з яких балотується до ВР,
Та й взагалі, цікаво читати статті з одного заходу, але різних авторів)

ссылка
svobodaslova.in.ua/news/read/2759
Написав: Олена 10.08.2012 - 00:59
Дякую за хороший звіт з відвідин підприємства та "прес-конференції". Шкода, що рівень запрошуваної преси настільки низький і несе радше "замовний", ніж незалежний характер. І головне - що саме це і не на користь МХП - обмеженість та неповна інформація=питання залишаються, піар не може закрити очі та вуха людям, які вже бачать наслідки, а підприємство ще навіть не почало працювати.

Насправді, схоже МХП не готове до діалогу з громадськістю - це видно і по якості надаваної інформації і по бажанню співпрацювати та вирішувати потенційно проблемні питання, і до європейськості їм ще далеко...
Написав: Тетяна 11.08.2012 - 23:47
Дуже добре, що з'явилися такі обговорення. Моя думка, що необхідно інвестора змусити звітувати перед громадою за кожний вчинок, погоджувати кожну дію, а не з продажною владою, яка прихистила екологічну бомбу на нашій землі. Ніякої користі тільки шкода від такого підприємства, і якщо ще хтось думає про додаткові робочі місця то раджу звернути увагу на ссылка
-mini.kaniv.net/news.php?p=13555&vc= 0. Люди вже наїлися дохлих курей, ще й ми наїмося. І вода у нас зникла через інвестора, оскільки під час будівництва неодноразово відбувалося пониження води. Тому маємо що маємо.
Написав: Леся 26.08.2012 - 22:31
Тетяна та ніна, матвієнко на 5 строк не пройде в Верховну раду-не старайтесь так, адже обливаєте Кучера, який як ніхто сприяє розвитку регіона- тільки у 2011 сплачено десятки млн. Податків ! Надано тисячі робочих місць! Повірте -закінчаться вибори і високосучасний проект Мхп перестане бути другим "чорнобильом". Вам, чорним піарникам матвієнка, які працюють проти Кучера,припинять платити кошти за маразм-всі заспокояться і життя піде своїм чередом безі брехні,залякування людей! 20 років в ВР матвієнка це сповна,що зробив для нашого регіону? Бабусь дурить з судом? А вже 25 років-не може Господь Бог таке допустити!
Написав: Ніна 27.08.2012 - 09:30
Леся я разом з вами порадію, якщо Матвієнко не пройде. А бідкатись буду також разом з вами, якщо трапиться єкологічне лихо. Бо мені в моєму віці вже немає куди бігти. А вам якщо Кучер чимось аж дуже догодив, хай Бог Помогає. Може і роботу ви маєте гарно оплачувану, та повний соц.пакет. В мене в сімьї цього ніхто не має, то мені нема чого Кучером пишатися.

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
Оголошено місячник добровільної здачі зброї Оголошено місячник добровільної здачі зброї В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади В Ладижині громадськість вирішила зайнятись стратегічним плануванням розвитку громади Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр? Чи потрібен громаді Ладижина працюючий ладижинський кар`єр?  Апеляційний суд  зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Апеляційний суд зняв всі обвинувачення з Олександра Чайковського Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями Голова історичного клубу Іван Ткаченко презентував свою книгу та клуб на зустрічі з ладижинськими учнями В Ладижин створено історичний клуб В Ладижин створено історичний клуб "Гіпаніс" Вечір пам`яті Олександра Макаревича Вечір пам`яті Олександра Макаревича По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження По факту розтрати міжнародної допомоги в Ладижині відкрито кримінальне провадження Ладижин потопає у хащах амброзії Ладижин потопає у хащах амброзії В центрі Ладижина зявилось «джерело»  невідомого походження В центрі Ладижина зявилось «джерело» невідомого походження 	В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо В Ладижині розгортається нова медіа-війна навколо комунального радіо Екологи запустили новий еко-проект Екологи запустили новий еко-проект "Екологічна карта Ладижина" Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу Ладижинське водосховище зазнало екологічного впливу  В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво» В Ладижині відбувся перший регіональний екологічний форум «Суспільство ЗА чисте виробництво»

Логін
Пароль