Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Статьи, Культура Творча розвідка «Шевченківські голоси»

Творча розвідка «Шевченківські голоси»

29 та 30 вересня поети та митці з Тростянецького, Тульчинського, Теплиць кого, Бершадського районів та міста Ладижин взяли участь в першій творчій розвідці «Шевченківські голоси». Організатори акції мали на меті відвідати найбільш визначні місця Черкащини, що пов’язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка та познайомитись з творчими людьми Черкащини. Організатором творчого заходу було літературно-мистецьке об’єднання «Стожари».
Програма творчої розвідки була вкрай насиченою, позаяк за два дні творча делегація Вінниччини мала відвідати більше 10 музеїв, відвідати кілька населених пунктів та провести дві творчі зустрічі. І хоча спочатку амбітні плани організаторів здавались фантастичними, але в кінцевому результаті все пройшло, як і планувалось.
Першого дня з самого ранку вінничан зустріли відомі у всьому світі Моринці та Кирилівка(Шевченкове). Ці села- колиска нашого Генія, Порока, Великого Сина України – Тараса Григоровича Шевченка.
В селі Шевченкове на місці обійстя Шевченків розміщено красень-музей, який був урочисто відкритий до 125-річниці з дня народження Кобзаря. Переступивши поріг цієї святині можна побачити десятки зібраних у Тарасових селах експонатів, серед яких речі сестри Катерини, брата Йосипа, стіл та ослін з хати батьків. Праворуч від музею відтворена хата Тарса до 175-річчя з дня його народження.
У Моринцях, де народився Тарас, йому встановлено пам’ятник, перенесено садибу Якима Бойка та відкрито пам’ятник матери Шевченка.
Наступною зупинкою делегації був Корсунь-Шевченківський в якому розміщений державний історико-культурний заповідник, що складається з різнопрофільних музеїв: музей Корсунь-Шевченківської битви, історичний музей, художня галерея та багато інших. Крім того, в Корсуні є гарний ландшафтний парк, який нічим не поступається відомій на всю Україну Софіївці. Саме в цьому парку біля пам’ятника Яну і Наталці відбулась перша творча зустріч з літературно-мистецьким об’єднанням «Янталка» Корсуня. Поети та митці Корсуня із захопленням, з великою любов’ю розповідали про свій рідний край, читали поезії, подарували цілу низку власних книжок.
Недільний день був присвячений повністю Каневу. Першою зупинкою безперечно був Шевченківський національний заповідник, який розміщено на Чернечій горі. Музей по праву можна вважати одним із кращих в Україні. Перш за все завдяки унікальним експонатам, а також і сучасним технологіям, які широко впроваджені в музеї. Сотні людей вже багато років кожного дня піднімаються цим довгим шляхом на Чернечу гору, щоб віддати шану нашому Генію.
Іншою зупинкою був Успенський собор, який був закладений в 1144 році в якому в 1961 році стояла домовина з тілом Тараса Шевченка, ту же була відслужена панахида по поетові. Біля Собору було поховано відомого радянського письменника Аркадія Гайдара, якого було вбито в 1941 році поблизу Канева.
Творча зустріч з Канівською літстудією «Зорянка» відбулась в музеї «Літературна Канівщина», де розташований музей Аркадію Гайдару. До речі, літстудія бере початок свого заснування ще з 1967 року при редакції газети «Дніпрова Зірка». Від канівчан делегація отримала в подарунок також багато видань.
Творча розвідка «Шевченківські голоси» цього разу пройшла Черкащиною, але наступного року поети та митці Вінниччини вирішили не зупинятись та провести ще багато подібних подорожей Україною, яка багата на таланти та історію.
Організатори завдячують матеріальній допомозі в проведенні заходу народному депутату України Анатолію Матвієнко, без допомоги якого поїздка не відбулась би, водієві Олександрові, який стійко витримав випробування творчими людьми, екскурсоводам музеїв з Шевченкового, Моринців, Корсунь-Шевченківського та Каніва, в яких вдалось побувати, особливо хотілось би подякувати Шевченківському національному заповіднику, який абсолютно безплатно організував екскурсію для делегації з Вінниччини.
Голова літературно-мистецького об’єднання «Стожари»
Андрій Скакодуб

Фоторепортаж в наступних блоках:

http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-1_-shevchenkove.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-2_-morinci.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-3_-korsun-shevchenkivskii.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-4_-kraeznavchii-muzei-korsunya.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-5_-hudozhnii-muzei-korsunya.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-6_-tvorchii-vechir-v-korsuni.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-7_-korsunska-bitva.html
http://lad.vn.ua/interviu-creativ/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-8_-chernecha-gora.html
http://lad.vn.ua/interviu-creativ/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-9_-uspenskii-sobor-v-kanevi.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-10_-shevchenkivskii-muzei-na-chernechii-gori.html
http://lad.vn.ua/interviu-creativ/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-11_-literaturna-kanivszina.html
http://lad.vn.ua/creativ-galery/tvorcha-rozvidka-shevchenkivski-golosi_-chastina-12_-tvorchii-vechir-v-kanevi.html
11 жовтня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1033 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль