Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Статьи Андрій Скакодуб:Про неймовірну брехню і Європейський суд.

Андрій Скакодуб:Про неймовірну брехню і Європейський суд.

http//www.minjust.gov.ua/images/reliz/relizB3_27_01_09.jpg
Спецвипуск Ладижинської газети": Новини тижня "Рідне Поділля"
№7 вересень 2012 року.
автор: Андрій Скакодуб, керівник проекту Соціального фонду Анатолія Матвієнка "Твій захист у Європейському суді".
Матеріал розкриває питання проекту по Європейському суду України.

Сьогодні в Україні гримить виборча кампанія. Партія влади в істеричному пориві реалізує свій план сколотити конституційну більшість і реалізувати свою стратегію залишитись при владі в Україні назавжди. Шурхотить бюджет направо і наліво, піар-технологами реалізуються їх «чорні схеми», економісти говорять про голодну зиму і провал бюджету, політологи пророкують диктатуру, а українці – все більше втрачають віру у зміни. І Вінниччина у цьому плані – не виключення. Як і наш 17-й виборчий округ із центром в місті Ладижин. Саме в Ладижині сьогодні великою мірою сконцентрований весь кадровий, фінансовий та адміністративний потенціал, який працює на виборчу кампанію. Саме від цього потенціалу буде залежати як зробити так, щоб в регіоні, де партія влади ніколи не мала серйозної підтримки виборців, просунути прострочений товар, запакувавши його попередньо в гарну обгортку.
Ідея звернення до Євросуду народилась у ладижинських та гайсинських пенсіонерів.
Дійсно, українцям складно відокремити зерно від полови, хто говорить правду, хто лукавить, а хто і нахабно бреше. Складно розібратись і в питанні Європейського суду з цими пільговими доплатами до пенсій чорнобильцям, дітям війни та військовослужбовцям. Кому вірити? Чи буде хоч-якась користь з цього проекту? Чи не обмануть мене? Чи не використають в політичних цілях? Особливо складно розібратись тоді, коли команда одного з кандидатів проводить потужну кампанію по дискредитації громадської ініціативи та всіляко паплюжить тему Європейського суду з прав людини.
Як керівник цього громадського проекту, мушу сказати, що він виник з сотень пропозицій передусім ладижинських та гайсинських пенсіонерів, які фактично самі його створили, а лише потім його підтримав Соціальний фонд Анатолія Матвієнка. Проект «Твій захист у Європейському суді!» виник в головах саме простих людей, а не піар-технологів. В свій час міський голова Ладижина, одіозний «регіонал» і один з стовпів виборчої кампанії М.Кучера, Валерій Коломєйцев підтримав в 2010 році на місцевих виборах пропозицію пенсіонерів і надавав (із залученням чиновників Ладижинської міської ради) правову допомогу з оформленням позовних заяв до Ладижинського міського суду, хоча політичні конкуренти говорили, що це використання адміністративного ресурсу. Тоді це подавалось місцевими комунальними засобами масової інформації в дуже позитивному контексті. Сьогодні вони ж за допомогою сільських юристів районного штибу без знання практики Європейського суду з прав людини та досвіду роботи у сфері міжнародного права намагаються вершити долі людей та маніпулювати громадською думкою.
Кожного дня в громадські приймальні Анатолія Матвієнка у Бершаді, Гайсині, Теплику, Тростянці та Ладижині приходять десятки людей з одним і тим же проханням, - допомогти у отриманні вкрадених Урядом Азарова законних пенсійних доплат. Старт проекту на Вінниччині вже наробив чимало галасу не тільки у Вінницькій області, а й по всій України, бо люди розуміють: ніхто сьогодні не зглянеться і не віддасть людям їх законні копійки, адже цій владі потрібні гроші тільки для себе коханих. Навіть новоприйнятий Закон, який начеб то гарантує виконання рішень судів планує просто скасувати пільги 16 категоріям українців та перекинути гроші на виплати судів, причому одноразові, отримувати постійно доплати пенсіонерам ніхто не гарантує.
Влада поширює брехню про Євросуд, бо розуміє – його рішення доведеться виконувати.
Запускаючи проект було проведено ряд консультацій на рівні провідних фахівців України у сфері права, зокрема, з Володимиром Буткевичем, академіком, відомим українським вченим-правником та Станіславом Шевчуком, членом-кореспондентом Національної Академії правових наук, які самі займали посади суддів Європейського суду з прав людини (!). Тому сьогодні можна тільки дивуватись тим горе-юристам, які продаючи своє ім’я, агітують людей проти звернення в Європейський суд з прав людини, який є можливо останньою надією українців, права яких брутально порушено. Ну агітуйте проти Матвієнка, ну закликайте за нього не голосувати. Це право кожного, але агітувати людей не захищати свої права, - це для юриста непрофесійна неміч на невігластво. Але оскільки чимало людей можуть через незнання повірити цим просторікуванням прислужників влади, як керівник проекту Соціального фонду Анатолія Матвієнка «Твій захист у Європейському суді!», вважаю за необхідне розвіяти деякі міфи щодо начебто відсутності шансів виграти справу в Євросуді.
Три найпоширеніші міфи про Європейський суд.
Міф перший: «Справу якщо й можна виграти, то нескоро: розгляд справи в суді може розтягнутись на 1-2 роки, а то й більше». Справді – одну персональну справу Євросуд може розглядати досить довго. Але саме через це проект «Твій захист у Європейському суді!» і є масовим, розрахований на сотні і тисячі позивачів, щоб в кінцевому результатів домогтися об’єднання багатьох справ у одне провадження, і, відповідно, розгляду їх поза чергою. Адже в практиці Європейського суду з прав людини є багато випадків, коли справи розглядались як невідкладні. Якщо проект стане масовим, то рішення суду може бути вже винесено навіть протягом менш як півроку з дня подачі справи до суду.
Міф другий: «Україна все-одно не виконує рішення Європейського суду, то чому буде виконувати рішення щодо ладижинських пенсіонерів?». Це – часткова правда. Україна як член Ради Європи зобов’язана виконувати рішення Європейського суду з прав людини, і сотні таких рішень щороку виконувались – людям виплачувались компенсації, поверталось майно і т.д. Звичайно, це правда, що виконання рішень Євросуду часто затягується – але ігнорувати вимоги Європи влада собі не дозволить. Саме за кермування Януковича виконання рішень Європейського суду практично зупинилось, а тому Україні та Януковичу не уникнути відповідальності. Бо в такому разі неминучим є застосування стосовно України політичних санкцій, аж до повної політичної ізоляції. Зважимо самі: чи захоче Янукович (у якого і без того вистачає проблем) ставати «нев’їздним» до Європейського Союзу через судове рішення про пенсійні виплати? А санкціями можуть бути не тільки резолюція, а навіть виключення України з Ради Європи та припинення повноважень парламентської делегації.
Міф третій: «Весь проект по Євросуду – це виборча технологія Анатолія Матвієнка». Це – повний абсурд. Справа в тому, що ще ДО ВИБОРІВ зібрані позови будуть зареєстровані у канцелярії Європейського суду в м. Страсбург (Франція), і по ним почнеться юридична процедура розгляду. Передати документи до Європейського суду через Громадські приймальні А.Матвієнка можна (і потрібно!) навіть якщо ви не є прихильником Анатолія Матвієнка особисто чи опозиції загалом. Інша річ, що за організаційної допомоги А.Матвієнка і його Фонду, позивачі будуть позбавлені необхідності самостійно займатись контактуванням із Європейським судом, оплати консультацій юристів, супроводом справи безпосередньо в Страсбурзі та ін.
Проект «Твій захист у Європейському суді!» є справді масштабним, тому ніхто й не говорить про те, що буде просто його реалізувати. Але нічого фантастичного та нереального не існує, якщо знаєш як робити і куди йти. Соціальний фонд Анатолія Матвієнко сьогодні залучив до роботи кращих правників України, щоб допомогти пільговикам здобути перемоги над цієї владою у захисті своїх прав. Якщо хтось не вірить в те, що Європейський суд щось може змінити, то це ваше право, можете не вірити, але коли ваш сусід отримає свої доплати, то ні на кого не нарікайте….
Керівник проекту Соціального фонду Анатолія Матвієнка «Твій захист у Європейському суді!»
Андрій Скакодуб
10 вересня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 806 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі
В Ладижині відбувся другий екологічний форум В Ладижині відбувся другий екологічний форум "Суспільство ЗА чисте виробництво" Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю Ладижинська мерія оцінила доступність інфраструктури міста для людей з інвалідністю В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством В суді розглядається справа з приводу порушення ліцензійних умов ладижинським підприємством Громадське обговорення:  інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Громадське обговорення: інвестиційні проекти в сфері ЖКГ Ладижинської ТЕС на 2019 рік Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції Читачі центральної бібліотеки працювали бібліотекарями в рамках акції "Бібліотекар на годину Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Ладижинські рятувальники провели екскурсію для учнів школи № 3 Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Тростянецький спиртовий завод вкладе 1, 9 млн. грн. в заходи по вирішенню екологічних проблем Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Повідомлення Тростянецького ОРВК про осінній призов на строкову військову службу Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит Бюджет міста заробив 2, 6 млн. грн. за розміщення бюджетних коштів на депозит За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. За 9 місяців цього року загальна частина бюджету перевиконана на 33 млн. грн. Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Школа № 4 перемогла на міських змаганнях по футболу серед учнів 9-11 класів Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура Ладижинське водосховище зариблять дволітками коропа, товстолоба, карася та білого амура На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів На Ладижинському водосховищі затримали браконьєрів Ладижинську міську раду  зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн. Ладижинську міську раду зобов`язали скасувати рішення аукціону на 12, 9 млн. грн.

Логін
Пароль