Завантаження. Почекайте будьласка...
Головна сторінка - Афиша, Суспільство В середу 16 травня в Ладижині виступить Струнний квартет Білоруської державної філармонії

В середу 16 травня в Ладижині виступить Струнний квартет Білоруської державної філармонії

http//lad.vn.ua/uploads/images/foto/7740_s640x0.jpeg
Десять років поспіль навесні в Вінниці проходить знаменна подія для всіх поціновувачів класичної музики - міжнародний фестиваль імені Петра Ілліча Чайковського та Надії Філаретівна фон Мекк.

Зокрема як завжди райони Вінничини зможуть почути класичну музику у виконанні знаних майстрів, багато з яких уже прибули до Вінниці для виступу на фестивалі.

14 травня у Могилів-Подільському виступить піаніст Дмитро Гордін, а у Крижополі відбудеться вечір російського романсу. Наступного дня гордін заграє уже у Хмільнику, а в Тульчині виступить Струнний квартет Білоруської державної філармонії. У середу квартет виступатиме в Гайсині та Ладижині. А в п'ятницю 18 травня польський органіст Марек Стефанські гратиме на органі у Костьолі святого Йосипа в місті Гнівань.

Цього року з 13 по 19 травня у Браїлівському музеї, у філармонії та у Храмі Матері Божої Ангельської лунатиме музика Чайковського та не лише його у виконанні талановитих співаків та музикантів з десяти різних країн! Квитки можна питати у філармонії за телефонами 66-13-50 та 66-06-91.

Знову травень, а значить знову час для музичних зустрічей в Браїлові і спогадів про прекрасне прикладі дружби та меценатства. На цей раз гостями міжнародного фестивалю будуть представники десяти країн: Польщі, Франції, Ізраїлю, Китаю, Іспанії, Грузії, Вірменії, Молдови, Росії та Білорусі.

Довгі роки тривало листування Чайковського та фон Мекк. Про історію духовного зв'язку двох самотніх душ, яким не судилося зустрітися в житті, знову згадуватимуть у маєтку в Браїлові. Тут Петро Ілліч жив та творив гостюючи у своєї меценатки, тут насолоджувався розкішною подільською природою. Тепер в Браїлівському музеї Чайковського і фон Мекк щорічно проводяться творчі зустрічі, звучить чарівна музика у виконанні прославлених майстрів.

Вдень 13 травня "Браїлівський музичними зустрічами" почне свою роботу ювілейний фестиваль. Увечері того ж дня у Вінницькому Храмі Матері Божої Ангельської буде звучати орган в рамках проекту "Музика в храмах". Місце за органом займе заслужений діяч мистецтв Анна Стрезєва - органістка з Кишинева. У програмі: І. С. Бах, С. Франк, Л. Бельман, імпровізації на задані теми.

Анна Стрезєва, Віоріка Курилів, Філіп Вілла

14 травня в концертному залі Вінницької обласної філармонії урочисто відкриє фестиваль Чайковського і фон Мекк академічний камерний оркестр "Арката". В цей день диригувати їм буде маестро Вінстон Дан Фогель (США - Ізраїль). У супроводі оркестру виступатимуть солісти: українська Віоріка Курилів, що представляє нині Іспанію, гратиме на скрипці, а француз Філіп Вілла - на гітарі.

Академічний камерний оркестр "Арката", Вінстон Дан Фогель

15 травня в рамках фестивалю оголошено ввечері російського романсу. Буде звучати сопрано заслуженої артистки України грузинки Фатіми Чергіндзія. Також будуть співати лауреати міжнародних конкурсів, наші співвітчизники, Олена Вишневська (мецо-сопрано) та Андрія Полканов (тенор). Баритони: з Китаю Ван Луньчуань та Гаррі Гукасян з Вірменії. Акомпануватиме на фортепіано заслужена артистка України Світлана Тимофєєва, а між номерами цікаве зі світу романсів повідає лектор-музикознавець Людмила Сергійчук.

Фатіма Чергіндзія, Дмитро Гордін

16 травня - день фортепіанної музики у філармонії. Виконувати соло запрошений Дмитро Гордін - лауреат багатьох міжнародних конкурсів, соліст Московської державної академічної філармонії, відомий піаніст. І в цей же вечір в Храмі Покрови Пресвятої Богородиці виступить неперевершений Академічний камерний хор "Вінниця", під керівництвом народного артиста України Віталія Газінського.

квартет Білоруської державної філармонії, академічний камерний хор "Вінниця"

17 травня твори Чайковського, і не лише його, виконає струнний квартет Білоруської державної філармонії. Склад квартету: Юрій Герман (скрипка), Олексій Власенко (скрипка), Володимир Хіморода (альт), Денис Скляров (віолончель).

У п'ятницю 18 травня на урочистому закритті фестивалю виступить Національний академічний духовий оркестр України (головний диригент - Олексій Рощак). А виконувати соло буде вінничанка - Заслужена артистка України Ірина Швець.

диригент Олексій Рощак, повна програма фестивалю

Вже в рамках Дня Європи у Вінниці (19 травня) знову зазвучить "Музика в храмах". Видатний польський органіст Марек Стефаньскі дасть концерт в Храмі матері Божої Ангельської.

Ірина Швець, Марек Стефаньскі

Десятий ювілейний фестиваль імені Петра Ілліча Чайковського та Надії Філаретівна фон Мекк пройде під патронатом голови облдержадміністрації Миколи Джиги, голови обласної ради Сергія Татусяка та міського голови Володимира Гройсмана. Головними спонсорами виступлять Фонд Володимира Продивуса та Концерн Поділля, меценатом - ювелірне підприємство Мальва, яке готує ювілейні нагороди учасникам.

Офіційна інформація про Струнний квартет:

Минский струнный квартет был образован в 1998 году выпускниками Белорусской Академии музыки. В этот период коллектив тесно сотрудничал с Белорусским фондом культуры, а в 2002 году получил статус квартета Белорусской государственной филармонии.

За свою многолетнюю историю квартет принял участие во многих международных фестивалях, участвовал в днях культуры Республики Беларусь. Его выступления проходили в России, Украине, Германии, Австрии, Бельгии, Швейцарии, Польше, Люксембурге. Минский струнный квартет дал большое количество сольных концертов, открывал выставки художественных музеев и премьеры театральных постановок.

Музыканты квартета неоднократно стажировались в Германии, где подробно изучали шедевры западноевропейского квартетного искусства и общались с музыкантами мировой величины. Артисты квартета имеют большой опыт исполнения немецкой, французской, русской и белорусской классической музыки.

Важное место Минский струнный квартет уделяет популяризации белорусской музыки, включая практически в каждую концертную программу произведения белорусских авторов. Пропаганда белорусской музыки не только у нас в стране, но и за рубежом является приоритетным творческим направлением коллектива. Так в 2004 году в Швейцарии, австрийской звукозаписывающей компанией PAN CLASSICS, совместно с Минским струнным квартетом и швейцарскими музыкантами был записан и выпущен компакт-диск, в который вошли произведения современной белорусской музыки.

Артисты квартета являются лауреатами международных конкурсов камерной музыки. Обширный репертуар коллектива включает произведения композиторов различных эпох и стилей. Этот ансамбль был первым исполнителем произведений композиторов С.Бельтюкова, К.Тесакова, Г.Гореловой (Беларусь), Ф.Хенкемайера и Ф.Радемахера (Германия).

Минский струнный квартет открыт для совместного сотрудничества с любыми творческими коллективами и яркими личностями. Например, совместный проект Минского струнного квартета с артистом купаловского театра Виктором Манаевым, позволил осуществить несколько музыкально-поэтических вечеров, что вызвало большой интерес у любителей музыки.

Концерты квартета проходят с большим успехом и пользуются популярностью. Каждый концерт – это новая страница в жизни квартета, это новая иллюстрация истории развития камерной музыки. Высокий профессиональный уровень музыкантов, их молодость и энтузиазм – составляющие успеха ансамбля.
13 травня 2012 | | Автор:Arhip | Переглядів: 1110 Коментарів: 0

Додати коментар

Ви зайшли на сайт як незареєстрований.
Ви можете зареєструватись або увійтипід своїм им'ям.
Також Ви можете увійти через одну із соціальних мереж - Увійти через соцюмережі

Логін
Пароль